Darth Maul

Kısaca: Darth Maul, Star Wars evreninde yer alan karakterlerden biridir. Bölüm I'de, dövüş sanatları uzmanı olan Ray Park tarafından canlandırılmış ve İngiliz aktör Peter Serafinowicz tarafından seslendirilmiştir. ...devamı ☟Yıldız Savaşları karakteri
Darth Maul
Unvanı >| Sith Lordu
Gezegeni >| Iridonia
Türü >| Zabrak
Cinsiyeti >| Erkek
Boyu >| 1.75 m.
İlgili Kurumlar >| Sith Lordları Kurulu
Canlandıranlar >| Ray Park
Peter Serafinowicz (seslendiren)


Darth Maul, Star Wars evreninde yer alan karakterlerden biridir. Bölüm I`de, dövüş sanatları uzmanı olan ``Ray Park`` tarafından canlandırılmış ve İngiliz aktör Peter Serafinowicz tarafından seslendirilmiştir.

Bir çok Star Wars fanatiğine göre, bu karakterin ilk bölümde ölmesinin nedeni Darth Vader`dan daha fazla ilgi toplaması ve çok beğenilmesidir.

Karakter özellikleri

Darth Sidous`un ilk çırağı olan ve gercek ismi Khameir Sarin ``Darth Maul`` belkide Star Wars filmlerindeki en karizmatik karakterdir. Nedeni ise soğuk bakışları, iki taraflı ışın kılıcı, her tarafı dövmelerle kaplı vücudu ve hiç konuşmamayı tercih eden görünüşüdür. Siyah cüppesi, kötülüğü temsil eder. Vahşeti ve acımasızlığı yansıtan Darth Maul karakteri filmde acımasızca diğer karakterleri katletmiştir.

Hikayedeki rolü

} Darth Sidious`un acımasız eğitimi altında yılmadan başarıya ulaşmış ve bir Sith çırağı olmuştur. Ustasına ihanet edecek tavırda olmasa da tum Galaksiyi karşısına alabilecek durumdadir. Bütün herşeyden nefret etmesinin sebebi küçükken ailesinin katledilmesidir. Sith olmasının nedenlerinden biri de budur. Zabrak erkeği olan Darth Maul, ``Ticaret Federasyonu`nun`` başı Nute Gunray ve teğmeni Rune Haako`nun elinden kaçan Kraliçe Amidala`nın mekiğini Tatooine`e kadar takip etmiş ve Qui-Gon Jinn`e süpriz bir saldırı düzenlemiştir. Daha sonra Naboo`ya gönderilen Darth Maul bir kez daha Qui-Gon Jinn ve çırağı Obi-Wan Kenobi ile karşılaşmıştır. Çift taraflı ışın kılıcıyla ikisiyle de eşit bir şekilde dövüşüp uzak bir kesimde Obi-Wan düellodan uzak kalınca Darth Maul, Qui-Gon öldürmüştür. Obi-Wan`ın öfkesiyle bir kez bile olsa karanlık tarafın enerjisini kullanan Darth Maul onu yandaki egzoz boşluğuna itmiştir. Obi-Wan, tekrar aydınlık tarafın gücünü kullanarak Qui-Gon`un kılıcını alıp süpriz bir atakla Darth Maul`u eninden ikiye bölmüştür. Egzoz boşluğuna düşerek kaybolan Darth Maul kibirinin kurbanı olmuştur. }

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.