Edmondo De Amicis

1846’da Oreglia’da dünyaya geldi. Önceleri subay olarak orduda çalıştı. Floransa’ya giderek askeri bir gazetede fıkra ve makaleler yazmaya başladı. Bunu bir cilt halinde yayınladı ve ünü arttı. Daha sonra küçük öykülerini Novelle adlı kitabında topladı. "1870/71 Yılları Anıları" adını verdiği kitabı...

Edmondo De Amicis kaç yaşında?

Edmondo De Amicis öldüğünde, 61 yaşındaydı.
Edmondo De Amicis, günü, bir Perşembe günü doğdu. Yaşasaydı 62. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 27 gün vardı.
Edmondo De Amicis'in burcu Terazi burcuydu.
Hayır, Edmondo De Amicis 03/11/1908 tarihinde öldü.

Edmondo De Amicis hakkında bilgiler

1846’da Oreglia’da dünyaya geldi. Önceleri subay olarak orduda çalıştı. Floransa’ya giderek askeri bir gazetede fıkra ve


Edmondo De Amicis (1846-1908)
Edmondo De Amicis (1846-1908)
makaleler yazmaya başladı. Bunu bir cilt halinde yayınladı ve ünü arttı. Daha sonra küçük öykülerini Novelle adlı kitabında topladı. "1870/71 Yılları Anıları" adını verdiği kitabı yayımladı ve bundan sonra ordudan ayrılıp kendini tamamen yazı yaşamına verdi. Ardı ardına yazdığı kitaplarla ün kazandı. En bilinen eserlerinden biri de çocuk kalbidir. Bir de İstanbul ve Türkiye gezilerini anlatan 2 ciltlik bir kitap çıkardı.

Torino Kentine yerleşti ve eğitim konularıyla ilgilenmeye başladı. Dostlar adını verdiği 2 ciltlik kitabı ruhbilimsel gözlemler yönünden büyük bir öneme sahiptir. Başyapıtı sayılan Çocuk Kalbi tam 25 dile çevrildi. Bu yapıtı büyük bir ün kazandı. Okyanus Üstünde, Öğretmenin Romanı, Herkesin Arabası, Okul ile Ev Arası adlı yapıtlarından sonra, 1905’te İtalyanca üzerine incelemeler ve görüşlerini Güzel Dil adlı yapıtında toplamıştır.

Edmondo De Amicis, 1908’de hayata gözlerini yummuştur.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Edmundo De Amicis

Edmondo De Amicis (d. 21 Ekim 1846 — ö.

Eyüp (Sayfa III)

Bizans İmparatorunun bu tahrik ve tehdit edici bu haberi üzerine Yezid, cevaben şu haberi göndermiştir: “Şüphesiz, defnettiğimiz zat, Müslüman ulularındandır. Vasiyeti mucibince buraya defnedilmiştir. Yoksa o’nu yâd ellerde bırakmazdım.

1908

1908 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.

1846

Dünya'da Meydana Gelen Gelişmeler* 13 Mayıs – ABD ile Meksika arasında Meksika Savaşı patlak verdi * 28 Aralık – Iowa ABD birliğine 29. eyalet olarak katıldı. Doğumlar* 21 Ekim Edmondo De Amicis, İtalyan yazar.

İstanbul Bibliyografyası

İstanbul hakkında yazılmış kitaplar listesi:

Çocuk Kalbi

Çocuk Kalbi,İlkokul çağındaki Enrico adındaki İtalyan bir çocuğun okul ve sosyal yaşamını,çocuğun kendi ağzından anlatan sımsıcak bir romandır.Ünlü İtalyan yazar Edmondo De Amicis tarafından 1886 yılında tamamlanmış ve dünyanın tüm dillerine çevrilmiştir.