İtalyanca

Kısaca: İtalyanca, çoğunluğu İtalya ve çevresinde yaşayan 70 milyon kişi tarafından konuşulan bir dildir. Hint-Avrupa dil ailesinin Romans kolundadır. Genellikle, Roma İmparatorluğu'nun doğduğu bölge olan Toskana diline dayanır. Çok fazla şivesi olan İtalyancanın şivelerini dilbilimciler 'İtalya şiveleri' olarak tanımlarlar çünkü İspanyolca, Katalanca ve Dalmaçyaca dilleri ile olan farklardan daha büyük farklara sahip şiveleri vardır. ...devamı ☟

İtalyanca
İtalyanca

İtalyanca, çoğunluğu İtalya ve çevresinde yaşayan 70 milyon kişi tarafından konuşulan bir dildir. Hint-Avrupa dil ailesinin Romans kolundadır.

Genellikle, Roma İmparatorluğu'nun doğduğu bölge olan Toskana diline dayanır. Çok fazla şivesi olan İtalyancanın şivelerini dilbilimciler 'İtalya şiveleri' olarak tanımlarlar çünkü İspanyolca, Katalanca ve Dalmaçyaca dilleri ile olan farklardan daha büyük farklara sahip şiveleri vardır. Neredeyse her İtalya şehrinin kendine has bir şivesi vardır. Bu fark o kadar çoktur ki, İspanyolcayı anlayabilen bir Milanolu, Sicilya şivesini anlayamaz.

Linkler

İtalyanca
  • http://www.ilsonline.it/test.html İtalyanca
  • http://www.italyan.com italyanca gramer] italyanca gramer dersleri
  • http://www.internetpolyglot.com/turkish/lessons-it-tr Internet Polyglot'ta İtalyanca kelime dersleri

İtalyanca

Türkçe İtalyanca kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Italienisch

İtalyanca

1 . Hint-Avrupa dil ailesinden İtalya'da konuşulan dil.
2 . sıfatBu dille yazılmış olan.

jJQaBOcg - 5 ay önce
20

jJQaBOcg - 5 ay önce
20

Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

İtalyanca Resimleri