Efsun ile ilgili olası maddeler:...

EFSUN (türkçe) anlamı
1. f Sihir
2. büyü
3. üfürük. Sihirbazların tuzağı. Hile ile yapılan kötü işler. (Efsun İslâmiyetçe men'edilmiş ve büyük günâhlardan sayılmıştır.)
EFSUN (türkçe) anlamı
4. büyü
5. afsun
sihir.
EFSUN (türkçe) anlamı
6. (Farsça) Kadın ismi 1. Efsun
7. büyü
8. sihir
9. gözbağcılık
10. (bkz. Füsun).
EFSUN (türkçe) ingilizcesi
1. n. charm
2. magic
3. amulet
4. talisman
5. attractiveness
6. seductiveness
EFSUN (türkçe) almancası
1. der Zauber

Efsun hakkında bilgiler

Efsun'' ile ilgili olası maddeler: *Efsun, büyü anlamına gelmektedir. * Efsun - Türk folk-rock grubu * Efsun askeri - Üniforması ve yürüyüşüyle dikkat çeken bir Yunan askeri birimi

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki efsun maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Şarkı Sözleri

Sokak tarafından söylenen efsun adlı şarkının sözleri.

öp beni rüzgârın düşleriyle
kimseler görmez… kimseler görmez…

sırrını söyle yağmurlu gözlerinle
kimseler duymaz… kimseler duymaz…

rüzgâr eser dokunur bana
yağmur yağar damla damla
ölümsüzlüğün iksiri avuçlarımda…
avuçlarımda… avuçlarımda… avuçlarında… avuçlarımda…

senin parlak kanlı kalbin
savaştığım yerde gizli
çıplak düşlerimde erdin
dokundun ve öldüm şimdi

şeytanın sırrını çözdüm ben
tanrının ellerinde gizli
kaderin ellerinden çaldın sen
sen… sen…
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Efsun, Grup

Efsun, Türk rock müzisyen. Alternatif rock ile folk-rock tarzına sahiptir.

Efsun (grup)

Efsun, Türk rock müzisyen. Alternatif rock ile folk-rock tarzına sahiptir.

Duy Sesimi (Efsun Albümü)

Duy Sesimi, Efsun'un rock tarzındaki ilk stüdyo albümüdür. Bu albümde Özer Dönerkaya ile Gülay Boralar'a ait bir topluluk olarak gözüken Efsun, sonrasında Gülay Boyalar'dan ibaret bir proje halini almıştır.

Efsun (şarkıcı)

Efsun, Türk rock müzisyen. Alternatif rock ile folk-rock tarzına sahiptir. ilk stüdyo albümü ''Duy Sesimi'' 2006 yılında yayımlandı ve bu albümden toplam üç şarkıya video çekildi. 2011 yılında ise ikinci stüdyo albümü olan ''Sessiz Olmalıyım'' piyasaya sürüldü.

Efsun Askeri

Evzon (Yunanca: Εύζωνες), "Fustanella" ismi verilen bir çeşit etekli giysileriyle ve ayakkabılarındaki tüylerle belirgin Yunanistan Silahlı Kuvvetleri'nin askerî birimi. Evzonlar "efsun" ismiyle de bilinir ve bugün ağırlıklı olarak tören kıtası görevi yaparlar.

Yom

Yom, Türk ve Altay halk inancında Uğur, Şans, Talih, Baht anlamlarına gelir. Yum olarak da söylenir. Uğurlu nesne (Yom Taşı gibi) manasını da içerir. Aynı zamanda mutluluk, neşe demektir. Ural dillerinde ise Tanrı anlamı taşır. Tuvalarda yer alan ve kötü ruhların kovulmasını ...

Arpağ

Arpağ - Türk ve Altay mitolojisinde ve halk kültürlerinde efsun anlamına gelir. Büyülü söz, mistik dua, sihir demektir. Arbağ (Arba) veya Arvağ (Arva) olarak da söylenir. Yine aynı kökten türeyen Arvaş, Arbaş, Arbış, Arbuz sözcükleri de aynı anlamları içerir.