Esme Sudria

Kısaca: ESME Sudria, ya da kısaca ESME, 20. yüzyıl sanayi dünyasının ihtiyaçlarını karşılamak ve bilimsel ilerlemeye katkıda bulunmak amacıyla yetkin mühendisler yetiştirmek üzere ''École Spéciale de Mécanique et d'Electricité'' adıyla kurulmuş bir Fransız yüksek öğretim kurumudur (grandes écoles).Okul, mühendislik diploması (diplome d'ingénieur) dışında araştırmaya yönelik master diploması (master recherche) da vermekte olup daha yüksek seviyeye denk doktora. ...devamı ☟

ESME Sudria, ya da kısaca ESME, 20. yüzyıl sanayi dünyasının ihtiyaçlarını karşılamak ve bilimsel ilerlemeye katkıda bulunmak amacıyla yetkin mühendisler yetiştirmek üzere École Spéciale de Mécanique et d'Electricité adıyla kurulmuş bir Fransız yüksek öğretim kurumudur (grandes écoles).Okul, mühendislik diploması (diplome d'ingénieur) dışında araştırmaya yönelik master diploması (master recherche) da vermekte olup daha yüksek seviyeye denk doktora.

Konumu

ESME Sudria, Ivry-sur-Seine isimli Paris, Fransa'nın güneyinde kalan Fransız yerleşim biriminde konumlanmış Ile-de-France bölgesi dahilinde bir okuldur. Okul aynı zamanda Paris, Lille ve Lyon merkezinde yer almaktadır. O IONIS Education Group üyesidir.

Üniversiteye kabul

Bu da okulu seçici ve prestijli bir kurum yapmaktadır. Aynı zamanda okuldaki yabancı öğrenci sayısı da önemli bir yüzdeye sahiptir.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.