Etiket: 5

Kleopatra Selene II

Kleopatra Selene II (Yunanca: η Κλεοπάτρα Σελήνη, 25 Aralık MÖ 40-6), Kleopatra VIII olarak da bilinen Ptolemaik Prenses ve Yunan kökenli Ptolemaik Kraliçe Kleopatra VII ve Romalı Triumvir Marcus Antonius'un tek kızı. Ptolemaik Prens Alexander Helios ikiz...

5 (anlam ayrım)

5 (Beş), aşağıdaki anlamlara gelebilir.

Piyade Tüfeği

Piyade tüfeği, en eski askeri sınıf olan piyadenin ana muharebe silahıdır.

Otomatik tüfek

Piyade tüfeği, en eski askeri sınıf olan piyadenin ana muharebe silahıdır.

Milad

Milat, tarih hesaplamalarında İsa'nın doğduğu kabul edilen gün. İsa'nın doğum tarihine dair net bir bilgi olmamakla birlikte, Gregoryen Takvimi'ne (Miladî Takvim) göre oluşturulmuş zaman çizelgesinde başlangıç noktası yani 1 Ocak 1 tarihi olarak kabul edi...

Fara 83

FARA 83 1983 yılında Fabrica Militar de Armas Portatiles Domingo Matheu fabrikası tarafında Arjantinde geliştirilmiş bir silahtır.

Gomlich Efekti

Chef`in Eric Cartman`a anlattığı bir fizik kuralı. Bir kız bir şey yüzünden bağırırsa, bu diğer kızların bağırmasına sebep verecektir. Bu şekilde bu durum ardarda artar, ta ki 5 mil içindeki bütün kızlar bağırana dek.

1

Bu madde MS 1 yılı içindir.

Kia

Çatışmada ölüm, çatışma esnasında hayatını kaybeden insanlar için kullanılan askeri bir terim. Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı bu terimi herhangi bir çatışmaya girmediği halde düşman veya dost ateşi ile vurulan askerler için kullanmaz.