Etiket: George W. Bush

2004 ABD başkanlık seçimleri

2004 ABD başkanlık seçimleri Amerika Birleşik Devletleri'nde 2 Kasım 2004 tarihinde gerçekleştirilen Amerikan tarihinin 55'inci başkanlık seçimine verilen genel isimdir. Seçimler sonucunda, Cumhuriyetçi Parti adayı George W.

William Kristol

William Kristol, ABD`li siyasetçi.

Stephen Schwarzman

Stephen A. Schwarzman (d. 14 Şubat 1947), Blackstone Group adlı özel sermaye firmasının başkanı ve ortak kurucusu Yahudi kökenli ABD`li iş adamı.

Prairie Chapel Çiftliği

Prairie Chapel Çiftliği ABD başkanı George W. Bush`un yaşadığı yerdir. Yaklaşık 640 hektar araziye sahip olan çiftlik, 1999 yılında Bush`un Kaliforniya valiliği sırasında 1.3 milyon dolara alınmıştır.

Kuzey Kore Nükleer Tartışmasının Yakın Tarihçesi

Aşağıda Kuzey Kore'nin nükleer silah gelişimi ile alakalı bir kronoloji verilmiştir.

Hail to the Thief (albüm)

2003 yılında çıkan ve Radiohead`in 6. albümü olarak EMI plak şirketinden çıkan albüm Hail To The Thief önceki albümlere nazaran pek iyi bir başarı sağlıyamamış radyo hitleri yapamamış olsada yorumcular tarafından yılın sağlam albümlerinin arasında gösteri...

Douglas Melton

Douglas Melton, Harvard Kök Hücre Enstitüsü müdür yardımcısı olan ABD'li bilim insanı. Kök hücre terapileri hakkındaki araştırmalarının kısmi ilham kaynağı oğlunun diyabetidir.

Y nesli

Teorik olarak Amerikan Kültürü`nde X nesli`nden sonra gelen kuşaktır. 1977 ile 1981 yılı itibariyle doğmuş olanları kapsadığı söylenir ; ancak nesil Vietnam savaşı sonrasında, çoğunluğu ekonomist (iktisatçi) olan aralarında masonlarından tutun, dünya`nin...

Y jenerasyonu

Y nesli, teorik olarak Amerikan Kültürü'nde X nesli'nden sonra gelen kuşaktır.