Etiket: Hasanbeyli

Çulhalı

Kalecik, Hasanbeyli

Osmaniyenin Hasanbeyli ilçesinde bulunan şirin bir köy. Adını içerisinde bulunan sulama barajına da vermiştir. Nüfusu kışın 500 civarında olmakla beraber yazın bu sayı yaylaya gelenlerin katılımıyla 1500 civarı olmaktadır.

Hasanbeyli, Yüreğir

Hasanbeyli, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir köydür.

Gaffarlı, Sumbas

Osmaniye ili Sumbas ilçesine bağlı köy. Kesiksuyu köy içerinde çıkar ve Mehmetli Barajına dökülür.Köyle bulunan Taşköprüden dolayı köye Taşköprü de denilmektedir.

Toprakkale, Osmaniye

Toprakkale, Osmaniye ilinin bir ilçesidir.

Kadirli, Osmaniye

Kadirli Akdeniz Bölgesinin Adana Bölümünde Osmaniye'ye bağlı ve Osmaniye'nin en büyük ilçesidir. Adana'nın doğusunda,Osmaniye'nin ise Kuzeybatısında, ortalama denizden 96 m yükseklikte konumlanır.

Hasanbeyli, Osmaniye

Hasanbeyli, Osmaniye ilinin bir ilçesidir.

Düziçi, Osmaniye

Düziçi, Osmaniye ilinin bir ilçesidir.

Bahçe, Osmaniye

Osmaniye ilinin bir ilçesidir.

Kadirli

1990 sayımına göre toplam nüfusu 114.091 olup, 55.061'i ilçe merkezinde, 59.030'u köylerde yaşamaktadır. Merkez bucağına bağlı 73 köyü vardır. Yüzölçümü 1497 km2 olup, nüfus yoğunluğu 76’dır. İlin kuzeydoğusunda yer alır. İlçe toprakları genelde düz ol...

Osmaniye

Osmaniye Yukarı Çukurova'da, Ceyhan Nehri'nin doğu yakasında yer alan, alabildiğine geniş hinterlandıyla Osmaniye; Ceyhan Nehri, Hamıs, Karaçay, Kesiksuyu ve Sabun Çayları nedeniyle sulak, hem de Çukurova'yı doğuya bağlayan yolların kavşağında olması nede...