Etiket: Helsinki

Nikolay Punin

Nikolay Punin (Rusça: Николай Николаевич Пунин) (28 Kasım 1888 - 21 Ağustos 1953) Rus sanat bilgini ve yazar. Aralarında ``Izobrazitelnoe Iskusstvo`` gibi dergilerinde bulunduğu birkaç derginin editörlüğünü yaptı. Aynı zamanda Rus De...

Emil Zátopek

Emil Zátopek (d. 19 Eylül 1922 - ö.

Dünya Tiyatro Günü

Dünya Tiyatro Günü 1961'de Uluslararası Tiyatrolar Birliği (International Theatre Institute) tarafından yaratıldı. Her yıl 27 Mart günü ITI merkezleri ve dünya çapında tiyatro grupları tarafından kutlanmaktadır.

Aleksander Lukaşenko

Aleksander Lukaşenko Sovyet Rusya`nın dağılmasının ardından, Lukaşenko 1994 yılında seçimleri kazanmış ve Beyaz Rusya`nın başkanı sıfatını kazanmıştır. Lukaşenko oldukça otoriter bir liderdir. Görüşlerine karşı gelen bakanlar veya gazeteciler ortadan kayb...

Vihti

Vihti ya da İsveççe Vichtis Helsinki'nin 50 kilometre kuzeyinde kalan küçük bir belediyedir.

Tuusula

Tuusula ya da İsveççe Tusby Finlandiya'nın belediyelerinden biridir. 3 merkezi vardır.

They Can't Stop The Spring

EŞY şarkısı2

Sammatti

Sammatti Finlandiya'nın belediyelerinden biridir.

Rijeka bez imena

Rijeka bez imena (Türkçe: Adsız Nehir) Marija Šestić tarafından seslendirilen, 2007 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Bosna-Hersek'i temsil eden şarkı.Şarkı 106 puan ile 11. olmuştur.

Paavo Haavikko

Paavo Haavikko (d. 25 Ocak 1931, Helsinki), Finlandiyalı hümanist şair, romancı ve oyun yazarı. Dil konusunda yenilikler getiren, denemelere açık, modernist yapıtlar ortaya koymuştur.