Etiket: Kişi

James O’Barr

James O`Barr (d. 1960, Detroit, Michigan) The Crow adlı çizgi romanın yaratıcısı.

Nathan "Joey" Jordison

Nathan Jonas Jordison 26 Nisan 1975`de doğan baterist ve gitarist.Slipknot grubunun bateristidir.Ama ona gruptakiler "Joey" lakabını taktığından dolayı adı bazı kaynaklarda Joey Jordison diye geçer.Slipknot`ta nu metal altında bateristlik yapark...

Şinobu Tsukasa

Shinobu Tsukasa, (gerçek adı Kenichi Shinoda) Japon mafyası Yamaguchi-gumi`nin lideri. 6. lider (kumicho). 2005 yılında görevi devralmış olup halen devam etmektedir.

İsmail Aytemiz

İsmail Aytemiz (d. Kars), Aytemiz Şirketler Grubu Başkanı, PÜİS Onursal Başkanı ve Heykeltraş

İbni ishak

İbni İshak ya da asıl adıyla Muhammed bin İshak, Meğazi (Muhammed'in savaşları) ilminin kurucusu olarak kabul edilen tarihçidir. Birçok tarih ve siyer alimi onun kitabını temel olarak kabul etmiştir.

İbni hişam

Asıl adı Muhammed ibni Hişam olup siyer ilminin en önmeml kitabı Siret-i İbni Hişam kitabının yazarıdır. Yaklaşık Hicri 150 yılında Abbasilerin sarayında, prensleri eğitmek amacıyla yazıldı.

Yusuf Ziya Koçoğlu

Yusuf Ziya Bey (d. 1882, Bitlis - ö. 14 Nisan 1925, Bitlis), Birinci Meclis üyelerinden Kürt siyaset adamı.

Yusuf Ziya Bey

Yusuf Hemedani

yetersiz

Yukihiro Matsumoto

Yaşlı Gorm

Wilhelm Ludwig Thomsen

Wilhelm Ludwig Peter Thomsen

Wilhelm Ludwig Peter Thomsen (25 Ocak 1842 - 12 Mayıs 1927) Danimarkalı dilbilimci.

Walter Dyett

Walter Henri Dyett ,Amerikan kemancı ve müzik eğitimcisi.Müzik direktörü olarak Chicago`da Jean Baptiste PointDuSable Lisesi`nde,daha sonraları çok üzlü müzisyenler olan bir çok öğrenciyi çalıştırdı.

Wallace D. Fard

Wallace D. Fard, ABD`li müslüman din adamı ve toplumsal kişilik. ABD`de ``İslam Ümmeti`` olarak da tanınan Amerikan İslam Misyonu adlı Siyah müslüman hareketinin kurucusu ve ilk önderi. İronik olarak, kendisi siyah değildir.