Etiket: Milliyet Gazetesi

Teyzem (film)

Teyzem, 1986 Türkiye yapımı Halit Refiğ filmi. Ümit Ünal'ın 1986 Milliyet Gazetesi Senaryo Yarışması'nda birincilik ödülü alan senaryosundan çekilmiştir.

Cafer Panahi

Cafer Penahi (Farsça: جعفر پناهی, İngilizce: Jafar Panahi; d. 11 Temmuz 1960, Miyana, İran), uluslararası çapta tanınan, İran Yeni Dalgası'nın en etkili isimlerinden olan İranlı yönetmen, senarist ve yapımcı.

Abdi İpekçi Caddesi

Abdi İpekçi Caddesi (1979'a kadar Emlak Caddesi) İstanbul'un Şişli ilçesinde yer alan, üzerinde lüks giyim mağazalarının yer aldığı bir caddedir. Cadde Maçka semtinden Nişantaşı semtine kadar uzanır.

Abdi ipekci

Abdi İpekçi (9 Ağustos 1929 - 1 Şubat 1979), Türk gazeteci, yazar.

Yavuz Baydar

Stockholm Üniversitesi Bilgi İşlem Fakültesi`nde Sibernetik ve Enformatik mezunudur. Öğrenimi ardından 1980 yılında gazeteciliğe radyo muhabirliği yaparak başladı.

Yalvaç Ural

1945 yılında Konya'da memur bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Annesi ilkokul öğretmeni, babası ise Toprak Mahsulleri Ofisi'nde eksper müdürü idi. Öğrenimini Anadolu'nun

Teyzem

Teyzem, 1986 Türkiye yapımı Halit Refiğ filmi. Ümit Ünal'ın 1986 Milliyet Gazetesi Senaryo Yarışması'nda birincilik ödülü alan senaryosundan çekilmiştir.

Hasan Pulur

Hasan Pulur (d. 1932-ö. 2015, İstanbul), Türk gazeteci ve köşe yazarı.

Doğan Holding

Doğan Holding, Aydın Doğan tarafından kurulan, ağırlıklı olarak medya ve petrol dağıtım sektörlerinde iş yapan, 13 bin kişinin kaynak belirt istihdam edildiği Türkiye`nin büyük holdinglerinden birisidir.

Ümit Ünal

Ümit Ünal (doğumu 14 Nisan 1965), Türk film yönetmeni ve senaristtir.

Özkan Altıntaş

Özkan Altıntaş (1946), Türkiye`de gazetecidir.

Serdar Akinan

Serdar Akinan, (d. 1968 - İstanbul) gazeteci, yazar. Ayrıca SKY Türk adlı haber kanalında Genel Yayın Yönetmenliği yapmaktadır.