Etiket: Texas

Alamo Kalesi

Alamo Kalesi, Amerika Birleşik Devletleri'nde, Teksas Devrimi sırasında kanlı çarpışmalar yapılan kale. Teksas'ta San Antonio'da, 1718'de İspanyol din adamları tarafından kurulan San Alamo misyonu, 1792'den sonra, bir kaleye dönüştürüldü.

San Antonio, Texas

Amerikan kenti

Joan Severance

Joan Severance (d. Dallas, Texas, 23 Aralık 1958) ABD`li sinema oyuncusu.

Dallas, Texas

Dallas, ABD'nin en büyük 9. şehri; Teksas eyâletinin en büyük 3. şehridir. Şehri, NBA'da Dallas Mavericks temsil eder.

Sarah Shahi

Sarah Shahi (d.10 Ocak, 1980/Texas,ABD) Asıl adı Aahoo Jahansouzshahi olan Amerikalı sinema oyuncusu.

Pepe Aguilar

Pepe Aguilar (Gerçek adı Josí© Aguilar 1968, San Antonio, Texas) da doğdu. Meksika asıllı Amerikan şarkıcı.

Larry Mc Murtry

Larry McMurtry (d. 3 Haziran 1936, Teksas) ABD'li yazar.

Larry McMurtry

Larry McMurtry (doğum 3 Haziran 1936, Texas) Amerikalı yazar.

Komançi

Komançiler (Komançice tekil Nʉmʉ, çoğul Nʉmʉnʉʉ «crawling on belly like a snake» ; İngilizce Comanche) Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan yerli Amerikalı bir gruptur. Anavatanları Comancheria olarak bilinen ve günümüz New Mexicosu'nun doğusu, güney K...

Kickapoo

Kikapular (Kikapuca Kiikaapoa ya da Kiikaapoi; İngilizce Kickapoo ; İspanyolca Kikapú), ABD'de Kansas, Oklahoma ve Teksas eyaletleri ile Meksika'da Coahuila eyaletinde yaşayan Doğu Algonkin yerlilerinden bir Kızılderili halkı. Nüfuslar 8.000 kişidir ve bu...

Carli Fiorina

Cara Carleton Sneed "Carly" Fiorina (Sneed kızlık soyismidir) 6 Eylül 1954 yılında Austin, Teksas'da doğmuştur. 1999-2005 yılları arasında bilişim teknolojisi şirketi HP'nin genel müdürü olarak görev yapmıştır.

id Software

id Software, ABD tabanlı, Ağustos 1991 senesinde John Carmack, John Romero, Tom Hall ve Adrian Carmack (John Carmack ile bir akrabalığı bulunmayan) tarafından kurulan, oyun geliştirici bir şirket.