Faithless

Kısaca: Faithless; istikrarlı yükselişi, başarıdan başarıya koşan etkileyici çalışmaları, dünya çapında milyonlarca satan albümleri ve hiçbir kalıba tam olarak sokulamayan kendine özgü tarzıyla müzik dünyasındaki yolculuğunu sürdüren başarılı gruplardan biri olarak dikkat çekiyor... ...devamı ☟

Faithless
Faithless

Faithless; istikrarlı yükselişi, başarıdan başarıya koşan etkileyici çalışmaları, dünya çapında milyonlarca satan albümleri ve hiçbir kalıba tam olarak sokulamayan kendine özgü tarzıyla müzik dünyasındaki yolculuğunu sürdüren başarılı gruplardan biri olarak dikkat çekiyor...

Rollo Grubun kurucusu ve yapımcısı olan tecrübeli müzisyen Rollo, 1995'te resmi olarak bir araya gelinmesinden önce "Don't You Want Me" adında bir kulüp hiti kaydetmiş, Kristine W. için bir albüm üretmişti. Güleryüzlü ve ilginç bir karaktere sahip olan Rollo, herhangi bir enstrüman çalamadığını, dans etmeyi de beceremediğini söylüyordu. Hatta sırf bu nedenle, ilk canlı performanslarında Faithless ile bağlarını koparmayı düşünmüştü.

Cheeky Kayıt Şirketi etiketinin başında olan Rollo, dünyaca ünlü dans singlelarının üretiminde baş rolü oynadı. Kız kardeşi Dido'nun albümlerinin yanısıra U2, Björk ve Pet Shop Boys gibi isimlerin çalışmalarına da imza atmayı başaran usta yapımcı, 'sezgisel' olarak nitelendirilebilecek bir müzikal dehaya sahiptir. Sister Bliss'in karalamalarını ustaca bir araya getirilmiş notalara dönüştürmeyi başarmıştır.

Maxi Jazz Maxi Jazz, birçok müziksevere göre Faithless denince akla gelen ilk isimdir. Daima ön planda izlediğimiz Maxi'yi, grubun tarzını şekillendiren başlıca üye olarak nitelendirebiliriz. Şiirsel tarzı ve sakin yapısını bir bakışta hissettiren düşük göz kapaklarıyla Faithless'ın derin ruhunu ustalıkla yansıtıyor. Dans müziğinde daha önce rastlanmayan durgunluk ve ağırbaşlılık sıfatları onunla değer kazanıyor...

Sister Bliss Ve Sister Bliss... Faithless müziğinin yaratıcısı ve dünyanın en tanınmış bayan DJi olan Bliss, beş yaşında başlayan piyano ve keman tutkusunu dehasıyla birleştirerek müthiş bir yetenek haline geldi. Dans müziğine olan yoğun ilgisiyle çalışmalarını acid house tarzında icra etmeye başlayan sanatçı, kısa süre sonra İngiltere'nin en iyi house DJlerinden biri oldu.

Rollo ve Sister Bliss, 1993 yılında birlikte çalışmaya başladılar. Dörtlü grupta Maxi Jazz'in dışında bir de vokalist Jamie Catto bulunuyordu. Bir sonraki yıl, "Salva Mea" adlı single çalışmalarıyla dünya çapında ünlendiler. "Insomnia" ve "Reverence" ise kalitelerini kanıtlayan diğer parçalar olarak müzikseverlerin beğenisini topladı.

İlk stüdyo albümleri olan "Reverence", 1996'da Rollo'nun Cheeky Records şirketinden yayınlandı ve gelecek yılki dağıtımını Arista üstlendi. "Reverence", "Don't Leave", "Salva Mea", "If Lovin' You Is Wrong", "Angeline", "Insomnia", "Dirty Ol' Man", "Flowerstand Man", "Baseball Cap" ve "Drifting Away" ile "Insomnia"nın Monster remiksinin yer aldığı albüm, müthiş bir çıkış olarak nitelendirildi.

Ardından "Sunday 8 p.m." geldi. Tüm şarkılar Rollo ve Sister Bliss tarafından üretilip remikslenmişti. Yapımda Goetz, P. Parsons, Way Out West ve David Burnham imzası da vardı. Maxi Jazz ve Pauline Taylor da yazımda emeği geçen isimler arasındaydı. Şarkı listesinde; "The Garden", "Bring My Family Back", "Hour of Need", "Postcards", "Take The Long Way Home", "Why Go?", "She's My Baby", "God Is a DJ", "Hem of His Gartment", albüme adını veren "Sunday 8 p.m." ve "Killer's Lullaby" yer alıyordu.

Ultra Records etiketiyle 2001'de çıkan "Back To Mine"ın ardından aynı yıl "Outrospective" beğeniye sunuldu. Dido'nun da etkileyici sesiyle bir şarkısına ("One Step Too Far") katkıda bulunduğu albümün listesinde, "Donny X", "Not Ennuf Love", "We Come 1", "Crazy English Summer", "Muhammad Ali", "One Step Too Far", "Tarantula", "Giving Myself Away", "Evergreen" ve "Liontamer" adlı parçalar yer buldu.

Ardından sırayı "Reperspective" aldı. "Outrospective"deki parçaların remiks paketi olarak çıkarılan çalışma, klasik remikslerle yenileri bir araya getirdi. "One Step Too Far", "Lotus" ve "Daimoku"nun yanısıra "We Come 1"ın Wookie ve Dave Clarke, "Crazy In English Summer"ın Brothers On High ve Hiver & Hamer, "Giving Myself Away"in P-Nut, "Evergreen"in Dusted, "Not Enuff Love"ın Skinny ve "Liontamer"ın Ernest St Laurent yorumları ile BBC Worldcup tema müziği olan "God Is a Beckham" albümün içeriğini oluşturdu.

1995'dan bu yana çıkardığı stüdyo albümleri ve hit şarkı singlelarıyla ismini sağlamlaştıran ve yüzlerce canlı performansla tüm dünyaya sesini duyuran Faithless, son olarak "No Roots" ile sevenlerinin karşısına çıktı.

Dördüncü çalışmaları olan "No Roots", yeni bir akımın da habercisi oldu. Grubun müzikal başlangıç noktası olan Sister Bliss, bu çalışma için "Tümüyle farklı bir iş yapmak üzere yola çıktık" diyor... İlk dinleyişte; kulağa hoş gelen melodik yapısıyla Faithless çizgisini farklı açıdan yansıtan bir çalışma olduğu düşüncesi ağır basıyor. Politik açıdan tartışmalı sözleriyle ön plana çıkan "Mass Destruction", albümün en iyilerinden...

"Seçtiğimiz tema 'aşktı'" diyor Bliss... Ve devam ediyor; "Günümüzde olup biten her şeyi nitelendirebilmek için bu temayı seçtik. Maxi, bunu en doğru ifade edebilecek insandı. Nasıl yaşadığımızı, diğerlerinin hayatlarına bakışımızı ve liderlik güdüsünü irdeleyen farklı bir albüm oldu. Bizim duruşumuzu yansıtıyor olması açısından çok güzel..."

Maxi Jazz ise daha duru bir dille yaklaşıyor albüme... "Herkes dünyanın kötü durumda olduğunu ve her geçen gün kötüye gittiğini biliyor. Benim her zaman yapmaya çalıştığım şey insanların kalbine saldırmaktır. Fakat bu kalplerin ve akılların albümü... İnsanların bu şarkıların karşısında durmalarını, uzun uzun bakmalarını ve görüp düşünmelerini istiyorum." diyor.

"No Roots" mutlaka dinlenmesi gereken bir albüm. Müzikal anlamda hırsı barındıran, sözlerin güçlü olduğu, yetişkin ve zekice üretilen dans müziğine yeni standartlar getirecek bir çalışma olarak nitelendirmek mümkün. Belki de bu kaliteyi, grup üyelerinin tatminkarlığına bağlayabiliriz. Rollo "Bir tek notayı bile değiştirmeyi, bir tek noktayı bile farklı kaydetmeyi düşünemem. Her şey tam anlamıyla istediğimiz gibi" diyor gururla... "Faithless bu işte. Melodik, güçlü, anlamlı ve kendine güvenli..."

Faithless

1. anlamı (s). sadakatsiz, hain, güvenilmez; inanmayan; imansız, dinsiz, kâfir; kararsız. faithlessly (z). sadakatsiz bir şekilde,imansız bir şekilde. faithlessness (i). güvensizlik; imansızlık.,güvenilmez.
2. anlamı sadakatsiz. vefasız. hain. imansız. inançsız. güvenilmez.

Faithless

Faithless İngilizce anlamı ve tanımı

Faithless anlamları

  1. (a.) Not observant of promises or covenants.
  2. (a.) Serving to disappoint or deceive; delusive; unsatisfying.
  3. (a.) Not true to allegiance, duty, or vows; perfidious; trecherous; disloyal; not of true fidelity; inconstant, as a husband or a wife.
  4. (a.) Not believing; not giving credit.
  5. (a.) Not believing on God or religion; specifically, not believing in the Christian religion.

Faithless tanım:

Kelime: faith·less
Söyleniş: 'fAth-l&s
İşlev: adjective
1 : not true to allegiance or duty : TREACHEROUS, DISLOYAL a faithless servant
2 : not to be relied on : UNTRUSTWORTHY a faithless tool
- faith·less·ly adverb
- faith·less·ness noun
synonyms FAITHLESS, FALSE, DISLOYAL, TRAITOROUS, TREACHEROUS, PERFIDIOUS mean untrue to what should command one's fidelity or allegiance. FAITHLESS applies to any failure to keep a promise or pledge or any breach of allegiance or loyalty faithless allies . FALSE stresses the fact of failing to be true in any manner ranging from fickleness to cold treachery betrayed by false friends . DISLOYAL implies a lack of complete faithfulness to a friend, cause, leader, or country disloyal to their country . TRAITOROUS implies either actual treason or a serious betrayal of trust traitorous acts punishable by death . TREACHEROUS implies readiness to betray trust or confidence a treacherous adviser . PERFIDIOUS adds to FAITHLESS the implication of an incapacity for fidelity or reliability a perfidious double-crosser .

Faithless ile eşanlamlı (synonym) kelimeler

Traitorous, Unfaithful,

Faithless

İngilizce Faithless kelimesinin İspanyolca karşılığı.
adj. desleal, incrédulo, infiel

Faithless

İngilizce Faithless kelimesinin Fransızca karşılığı.
adj. infidèle; sans foi; pas croyant; pas digne de foi, méfiable

Faithless

İngilizce Faithless kelimesinin Almanca karşılığı.
adj. untreu, treulos; ungläubig; unzuverlässig

Faithless

İngilizce Faithless kelimesinin İtalyanca karşılığı.
agg. che non ha fede, senza fede; sleale; perfido, infido; che non dà affidamento

Faithless

İngilizce Faithless kelimesinin Portekizce karşılığı.
adj. sem fé; incrédulo; desleal; infiel

Faithless

s. dinsiz, imansız, güvenilmez, hain, namussuz, hilekâr

Faithless

İngilizce Faithless kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
bn. trouweloos, onbetrouwbaar

Faithless

adj. lacking faith; unbelieving; unreliable; disloyal, unfaithful

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Faithless (müzik grubu)
6 yıl önce

Faithless, 1995 yılında Londra'da kurulan Büyük Britanyalı müzik grubu. Grubun müziği Trip-hop ve dans arası olarak tanımlanır. God is a DJ, Insomnia...

Cue
2 yıl önce

PERFORMER "Faithless" TITLE "Live in Berlin" FILE "Faithless - Live in Berlin.mp3" MP3 TRACK 01 AUDIO TITLE "Reverence" PERFORMER "Faithless" INDEX 01...

Anyone Can Play Guitar
6 yıl önce

gelmiştir. "Anyone Can Play Guitar" "Faithless the Wonder Boy" "Coke Babies" "Anyone Can Play Guitar" "Faithless the Wonder Boy" "Anyone Can Play Guitar"...

Anyone Can Play Guitar, 1993, 2 + 2 = 5, Amnesiac, CD, COM LAG (2plus2isfive), Colin Greenwood, Drill (albüm), EP, Ed O`Brien, Hail to the Thief
Liv Ullmann
2 yıl önce

otobiyografik kitabı bulunmaktadır. Sofie (1992) Kristin Lavransdatter (Sigrid Undset'in romanından uyarlama) (1995) Private Confessions (1996) Faithless (2000)...

Itch
2 yıl önce

tarzıdır, ayrıca bu şarkı Drill EP'de de bulunmaktadır. Bu albümde bulunan "Faithless, the Wonderboy" ilk olarak 1993 single'ı "Anyone Can Play Guitar"'da vardır...

1 Giant Leap
6 yıl önce

1 Giant Leap, Jamie Catto (Faithless kurucu üyesi) ve Duncan Bridgeman adlı şarkıcıların oluşturduğu müzik grubu. Bir çoklu ortam projesi için Birleşik...

Radiohead B-side'ları Listesi
6 yıl önce

tam listesi. A Reminder Banana Co. Bishop's Robes Coke Babies Cuttooth Faithless, the Wonder Boy Fast-Track Fog Gagging Order How Can You Be Sure? How...

Radiohead B-side`ları Listesi, 2 + 2 = 5, Amnesiac, Anyone Can Play Guitar, COM LAG (2plus2isfive), Colin Greenwood, Drill (albüm), EP, Ed O`Brien, Hail to the Thief, In Rainbows
Dido (şarkıcı)
6 yıl önce

başarı elde edip, ödüller kazanmış İngiliz pop şarkıcısıdır. Şarkıcı, Faithless grubunun simgesi ve müzik yapımcısı Rollo'nun kardeşi olarak 25 Aralık...