Forvet, futbolda amacı gol atmak olan hücum oyuncusu anlamına gelir. Kısa boylu, seri, pas trafiğini oluşturacak şekilde orta sahaya da yardım eden, ...

FORVET (türkçe) anlamı
akıncı.
FORVET (türkçe) anlamı
1. forvet : İngilizce forvet (forward) sözü
2. ileride olan
3. öndeki
4. ön
5. ileri anlamları taşımaktadır. Futbolda ise Takımın ileri hattında görevlendirilmiş olan oyuncu anlamında kullanılmaktadır. Kurumumuz tarafından sözün bu anlamı için ileri uç oyuncusu
6. hücum oyuncusu karşılıkları önerilmektedir. İleri uç oyuncularından oluşan hücum hattı anlamı için önerilen karşılık: ileri uç.
Kaynak
TDK
FORVET (türkçe) ingilizcesi
1. n. forward
2. striker
3. powerhouse
FORVET (türkçe) fransızcası
1. avant [le]
FORVET (türkçe) almancası
1. Stürmer

Forvet hakkında bilgiler

Forvet, futbolda amacı gol atmak olan hücum oyuncusu anlamına gelir. Kısa boylu, seri, pas trafiğini oluşturacak şekilde orta sahaya da yardım eden, santrafor etrafında kat ederek topları tamamlayan, çapraz koşuları ile rakibi zorlayan çok ofansif oyunculardır.Santraforun indirdiği topları temizlerler. Türk kültüründe yıllardır forvet ve santrafor kavramlarının aynı anlama geldiği sanılmaktadır. Aksine aralarında keskin farklar vardır.Mesela Mert Nobre bir forvet oyuncusu değil santrafor'dur.Holosko ise bir forvettir.Ancak Bobo hem bir santrafor hemde bir forvettir.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki forvet maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Forvet (futbol)

Forvet, futbolda amacı gol atmak olan hücum oyuncusu anlamına gelir. Uzun boylu, seri, pas trafiğini oluşturacak şekilde orta sahaya da yardım eden, santrfor etrafında kat ederek topları tamamlayan, çapraz koşuları ile rakibi zorlayan çok ofansif oyunculardır. Santraforun indirdiği ...

Uzun Forvet (basketbol)

Uzun forvet, pota altında pivota yardım eden, gerekirse dışarı çıkıp şut da kullanabilen çok yönlü basketbol oyuncularına verilen addır.

Forward

Alivre, önceden satış veya forward sözleşmesi, satıcının bir ürünün belli bir vade içinde teslimini taahhüt etmesidir. Bu satış türü, ürünün belli bir vade içinde teslimini taahhüt etmekte olup, genellikle tarladaki mahsul ve ağaçtaki meyveler için yapılmaktadır.