Google Earth

Google Eart ile Roma'dan bir görünüm]Google Earth bilgisayarınıza kurulan bir program. Kurulduktan sonra tüm dünyanın detaylı resimlerini görebilir örneğin istanbulu sokak sokak gezebilirsiniz

Google Earth<b>Google Eart</b> ile Roma'dan bir görünüm
Google Eart ile Roma'dan bir görünüm
Google Earth bilgisayarınıza kurulan bir program. Kurulduktan sonra tüm dünyanın detaylı resimlerini görebilir örneğin istanbulu sokak sokak gezebilirsiniz

Google Earth, tüm dünyanın uydudan çekilmiş değişik çözünürlükteki fotoğraflarının görüldüğü, Google Labs tarafından satın alınan Keyhole adlı şirketin geliştirdiği bilgisayar programıdır.

Yoğun yerleşim olan bazı bölgelerin ayrıntılı görüntüleri, İnternet üzerindeki sayfasını ziyaret ederek indirilen programı bilgisayara yükleyerek incelenebilir. Şu an itibariyla (Kasım 2005) ABD'nin tamamına yakınının görece yüksek çözünürlükte fotoğrafları bulunurken, Türkiye'den sadece İstanbul ve Ankara çevresinin ayrıntılı fotoğrafları bulunmaktadır.

Programda, koordinatları verilen noktaya ulaşmak mümkündür.

Program ilk duyurulduğunda, Rus Gizli Servisi, bu hizmetinin, terörist saldırı planlayanlara bir kolaylık olacağını söyleyerek hizmetin durdurulmasını talep etmişti. Ancak benzeri uydu fotoğraflarının küçük bir ücret karşılığında, İnternette satıldığı göz önüne alınarak, ilgili mahkemece dava düşürülmüştür.

Linkler

http://earth.google.com/
  • http://earth.google.com/ Google Earth sayfası
  • http://bbs.keyhole.com/entrance.php?Cat=0/ Google Earth Community
[[Google]] in hayat kolaylaştiran işlerinden biri. (bana göre) özellikle iş yerini ve evi işaretledikten sonra kuş bakışı işten eve yolculuk çok eğlenceli.

İlgili konuları ara

Yanıtlar