Grevenbroich

Kısaca: Grevenbroich Almanya'da Düsseldorf - Mönchengladbach - Köln şehirlerinin ortasında yer alan, Rhein-Kreis-Neuss şehrine bağlı yaklaşık 65.000 kişilik bir nüfusa sahip bir kasabadır. Almanya'da yerleşim birimleri büyüklüğü açısından 135. sıradadır. Nüfusunun yaklaşık %10'luk bir bölümü Türklerden oluşmaktadır. ...devamı ☟

Grevenbroich
Grevenbroich

Grevenbroich Almanya'da Düsseldorf - Mönchengladbach - Köln şehirlerinin ortasında yer alan, Rhein-Kreis-Neuss şehrine bağlı yaklaşık 65.000 kişilik bir nüfusa sahip bir kasabadır. Almanya'da yerleşim birimleri büyüklüğü açısından 135. sıradadır. Nüfusunun yaklaşık %10'luk bir bölümü Türklerden oluşmaktadır.

Ekonomi

2500 Km²'lik bir alana yayılmış olan Avrupa'nın en büyük yerüstü kömür madeni Tagebau Garzweiler Grevenbroich'in sınırları içinde bulunmaktadır. Buradan çıkarılan kömürden yine aynı bölgede bulunan Termik Santrallerde Elektrik üretimi yapılmaktadır. Bu konumu sebebiyle kasabanın sloganı Bundeshauptstadt der Energie (Enerjinin Baskenti) dir. Ayni zamanda bölgenin en büyük aluminyum fabrikası Hydro Aluminyum AG yine Grevenbroich sınırları içerisindedir.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.