Guitar Hero Encore: Rocks The 80S

Kısaca: ``Guitar Hero Encore: Rocks the 80s``, Guitar Hero adlı oyun serisinin piyasaya çıkmış en son oyunudur ve yalnızca Playstation 2 için tasarlanmıştır. Oyun, 24 Temmuz 2007 tarihinde Kuzey Amerika`da, 27 Temmuz 2007 tarihinde Avrupa ve 1 Ağustos 2007 tarihinde Avusturalya`da satışa sunulmuştur. ...devamı ☟

Guitar Hero Encore: Rocks the 80s
Guitar Hero Encore: Rocks The 80s

Guitar Hero Encore: Rocks the 80s``, Guitar Hero adlı oyun serisinin piyasaya çıkmış en son oyunudur ve yalnızca Playstation 2 için tasarlanmıştır. Oyun, 24 Temmuz 2007 tarihinde Kuzey Amerika`da, 27 Temmuz 2007 tarihinde Avrupa ve 1 Ağustos 2007 tarihinde Avusturalya`da satışa sunulmuştur. ``Encore: Rocks the 80s``, Guitar Hero ve Guitar Hero II gibi geniş bir oyundan ziyade, sadece yeni şarkıların ve birtakım görsel değişikliklerin yapıldığı ufak bir ara oyun niteliği taşır. Serinin bundan sonra çıkacak ilk geniş kapsamlı oyunu Guitar Hero III`tür.

Oynanış

Oyun, serinin diğer oyunları gibi, notaların ekranda belirmeleriyle eşzamanlı olarak çalınmasıyla oynanır. Bu oyunda da, serinin önceki oyunlarında olduğu gibi normal Playstation 2 kontrol cihazı veya ``guitar controller``Gitar şeklindeki kontrol cihazı. kullanılabilir.

İçerik ve Yenilikler

Oyunda, serinin ilk iki oyununda da yer alan altı karakter (Johnny Napalm, Judy Nails, Izzy Sparks, Pandora, Axel Steel, ve Grim Ripper) bulunmaktadır. Karakterlerin görünüşleri 80li yılların tarzına uyarlanmıştır. Bunun yanında, oyunun geçtiği mekanlar ve oyun ekranındaki görseller de 80li yılların tarzına uyarlanmıştır. Guitar Hero II`de bulunan, oyun içinde kazanılan parayla karakterlerin görünümü değiştirebilme özelliği kaldırılmıştır. Oyunda, kazanılan parayla açılabilecek tek bir karakter bulunmaktadır ve o da Grim Reaper`dır.

Şarkılar

Oyunda 80li yılların klasiklerinden seçilmiş 30 şarkı bulunmaktadır. Önceki oyunlarda olduğu gibi, şarkılar 5`erli gruplara bölünmüştür. Her grubun 5. şarkısı bis şarkısıdır ve onu çalabilmek için, o gruptaki ilk dört şarkıyı çalmak gereklidir. Guitar Hero II`nin aksine, bu oyunda bonus şarkı yer almamaktadır. Kalın yazılan şarkılar, özgün sanatçı tarafından bizzat çalınmıştır.

1. Opening Licks

2. Amp Warmers

3. String Snappers

4. Return of the Shred

5. Relentless Riffs

6. Furious Fretwork

Referanslar

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Guitar Hero Encore: Rocks the 80s Resimleri