Hasan Fehmi Alpaslan

Hasan Fehmi Alpaslan (d. 1918, Artvin), - (ö.

Hasan Fehmi Alpaslan

Ünlü |adı= Hasan Fehmi Alpaslan |Resim= |başlık= Siyasetçi |Doğum tarihi=1918 |Ölüm tarihi= |Doğduğu ülke=bayrak|Türkiye Artvin, Türkiye |Öldüğü ülke= |Eğitim=Üniversite |Meslek=Hukuk | Hasan Fehmi Alpaslan (d. 1918, Artvin), Türk siyasetçi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`ni bitirdi. Savcılık, Hakimlik, Artvin Belediye Başkanlığı, Serbest Avukatlık Kurucu Meclis Artvin İli Temsilciliği (6 Ocak 1961 - 25 Ekim 1961), Cumhuriyet Senatosu Artvin Üyeliği (15 Ekim 1961 - 14 Ekim 1973), Cumhuriyet Senatosu Başkanlık Divanı İdare Amirliği ile Adalet Bakanlığı yaptı. Evli ve 2 Çocuk babasıdır.



T.C. Adalet Bakanları TC 35. Hükümet

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar