Hayko Cepkin

Hayko Cepkin, (doğum 11 Mart 1978, İstanbul) Ermeni asıllı Türk vatandaşı piyanist, müzisyen.

Hayko Cepkin

Hayko Cepkin, (doğum 11 Mart 1978, İstanbul) Ermeni asıllı Türk vatandaşı piyanist, müzisyen.

Liseden sonra 2 yıl Mimar Sinan Üniversitesi`nde şan eğitimi aldı. 2 sene Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi`nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. 1 sene Akademi İstanbul`da piyano eğitimi 2 yıl opera eğitimi 9 sene de kilise müziği ile ilgilendi ve 1997 yılında müzik dünyasına klavyeci olarak atıldı.

Sırasıyla Öztürk, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneyi paylaştı. Çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerinde de düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. En son Murathan Mungan`ın Söz Vermiş Şarkılar adlı albümünde Aylin Aslım`ın seslendirdiği "Kimdi Giden" adlı bir Yeni Türkü bestesi olan parçayı düzenledi. Bu sırada evinin odasında kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı aldı. 2005 yılı içinde "Sakin Olmam Lazım" adlı albümü ile alternatif müzik piyasasında yerini aldı.

Hayko Cepkin`in grubu gitarda Umut Töre, bas gitarda Poyraz Kılıç ve davulda Murat Cem Ergül`den oluşmaktadır. En son olarak 6 Ekim 2006 günü gösterime giren Araf filminin müziklerini hazırladı.

Linkler

}

Kaynaklar

Vikipedi
Helal olsun sana haykooooo ağbi Allah sesine derman vermesin o sesi senden başkasi cikara biliyor mu hayıııııııııııır cikaramıyor yürü kim tutar seni
süpersin hoyko
hayko çok tatlı ve yakışıklısın tarzın süper seni çok seviyorum bütün günü şarkılarını dinliyorum sen benim aşkımsın
hayko cepkin hayranı olmak bana gurur veriyor

İlgili konuları ara

Yanıtlar