hipopotam

Orta Afrika'daki nehir ve göllerde yaşayan ağır vücutlu, geniş ağızlı, pek kaba bir hayvan. Su aygırı adı ile...

HIPOPOTAM (türkçe) anlamı
suaygırı.
HIPOPOTAM (türkçe) anlamı
1. Su aygırı
HIPOPOTAM (türkçe) ingilizcesi
1. hippopotamus
2. hippo
HIPOPOTAM (türkçe) fransızcası
1. hippopotame [le]
HIPOPOTAM (türkçe) almancası
1. n. Flusspferd
2. Nilpferd

Hipopotam hakkında bilgiler

Orta Afrika'daki nehir ve göllerde yaşayan ağır vücutlu, geniş ağızlı, pek kaba bir hayvan. Su aygırı adı ile de bilinir. Boyu 4 metre kadardır. Derisinin üzerinde tüy ya da kıl yoktur, tamamen çıplaktır. Karada zorlukla yürüyebilmesine karşılık suda iyi yüzer. Su içinde yetişen bitkileri yiyerek geçinir. Derisi altında 10 santime varan bir yağ tabakası vardır.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Moomin

Moominler (Muumin diye okunur) Fin yazar Tove Jansson'un genellikle İsveççe yayınlatmış olduğu seri kitaplarındaki hayâli karakterlerin tümüne verilen addır. Bu olağanüstü güçleri olan ve mağaralarda yaşayan İskandinav ailenin cilt rengi beyaz, tombul ve tüylü, hipopotamların ...

Suaygırı

Su aygırı (Hippopotamus amphibius), Nil aygırı olarak da bilinir, su aygırıgiller (Hippopotamidae) familyasından çok büyük memeli bir otobur hayvan. Bu familyanın diğer türü ormanda yaşayan cüce su aygırı (Hexapotodon liberiensis) dır.

Charles Darwin

Charles Robert Darwin (12 Şubat 1809 – 19 Nisan 1882), İngiliz doğa tarihçisi. İnsan dahil tüm canlı türlerinin doğal seçilim yoluyla bir ya da birkaç ortak atadan evrildiğini öne sürmüş ve o günün şartlarına göre bu teoriyi destekleyen pek çok kanıt sunmuştur. ...

Fildişi Sahili

Fildişi Sahili Cumhuriyeti, (kısaca:Fildişi Sahili; Fransızca:Côte d'Ivoire; İngilizce:Ivory Coast), Batı Afrika'da yer alan bağımsız bir ülkedir. Liberya, Gine, Mali, Burkina Faso ve Gana ile komşu olan ülkenin nüfusu 18 milyon civarındadır.

Eski Mısır Tanrıları

Aker: “IGICI”. Güneşi ayarlamak ve yükseltmekten sorumludur.Amon: “Gizli biri”.

Andjety

Andjety, daha bilinen ismiyle Ammut Mısır'ın dişi iblisiydi. "Kalp yiyen", "hırsla hiyen" diye de bilinir, ölümden sonra eğer ölen kişinin kalbi iyiliğin tüyünden ağır çekerse kişinin kalbini yer ve onu cezalandırırdı. Bu da bir Mısırlı için var oluşun sonudur.