Ill Bill

William Braunstein (d. 14 Temmuz 1972), sahne adı ile Ill Bill, İsrailli-Amerikalı rapçi ve prodüktördür. Yer altı hip hop grubu Non Phixion'ın MC'lerinden biri olan Bill, politik konulara değindiği sözleri ile ve Uncle Howie Records'ın CEO'su olarak tanınmaktadır. Kardeşi Ron, rapçi ve prodüktör Necro'dur.

William Braunstein (d. 14 Temmuz 1972), sahne adı ile Ill Bill, İsrailli-Amerikalı rapçi ve prodüktörür. Yer altı hip hop grubu Non Phixion'ın MC'lerinden biri olan Bill, politik konulara değindiği sözleri ile ve Uncle Howie Records'ın CEO'su olarak tanınmaktadır. Kardeşi Ron, rapçi ve prodüktör Necro'dur. Solo kariyeri Ill Bill bir dönemin Non Phixion grubunun baş elemanı idi. Günümüzde Everlast, Slaine, Danny Boy ve Limp Bizkit'ten DJ Lethal ile birlikte La Coka Nostra grubunda yer almaktadır. İlk solo albümü What's Wrong with Bill?i Mayıs 2004'te Psycho+Logical-Records şirketinden yayınladı. Albümden tek bir single çıktı: "The Anatomy of a School Shooting". Eylül 2008'de ikinci albümü The Hour of Reprisalı kendi şirketi Uncle Howie'den piyasaya sürdü. Necro, Tech N9ne, Cypress Hill'den B-Real, Everlast ve Raekwon gibi isimlerden oluşan bir konuk listesine sahip olan albümün prodüksiyonu DJ Muggs, T-Ray, DJ Lethal, Necro ve DJ Premier tarafından gerçekleştirildi. Bill'in üçüncü stüdyo albümü The Grimy Awards, 29 Ocak 2013'te yayınlanacak. Bad Brains grubundan H.R., A-Trak, El-P, Jedi Mind Tricks, O.C., Cormega, Meyhem Lauren, Q-Unique, Shabazz the Disciple ve M.O.P. grubundan Lil Fame'in konuk olacağı albümün altyapıları Bill'in yanı sıra DJ Premier, DJ Muggs, Pete Rock, Large Professor, The Beatnuts, El-P, Ayatollah ve MoSS tarafından hazırlandı. Albümden iki parçayı internette yayınladı: "Severed Heads of State" (El-P prodüktörlüğünde) ve "When I Die" (Ill Bill prodüktörlüğünde). Diskografi *2004: What's Wrong with Bill? *2008: The Hour of Reprisal *2010: Kill Devil Hills (DJ Muggs ile) *2011: Heavy Metal Kings (Vinnie Paz ile) *2013: The Grimy Awards (29 Ocak)

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Ill Bill ilgili konular

 • Goldberg

  William Scott "Bill" Goldberg (d. 27 Aralık 1966; Tulsa, Oklahoma) daha çok ring ismi Bill Goldberg (veya sadece Goldberg) olarak tanınır.
 • Pai Mei

  Pai Mei (Çince: 白眉; Wade-Giles: Pai Mei; pinyin: Bái Méi; kelime anlamı Beyaz Kaş) Quentin Tarantino’nun filmi Kill Bill’de bir karakterd
 • Scott Bill Goldberg

  William Scott "Bill" Goldberg (d. 27 Aralık 1966; Tulsa, Oklahoma) daha çok ring ismi Bill Goldberg (veya sadece Goldberg) olarak tanınır.
 • Traf-O-Data

  Traf-O-Data, William Bill Henry Gates daha çok bilinen adıyla Bill Gates ve arkadaşı Paul Allen tarafından kurulmuştur.
 • Yeni İsrail Şekeli

  Yeni İsrail Şekeli İsrailde kullanılan resmi para birimidir.( İbranice : ×éקל חד×é, sheqel ḥadash)
 • Bill Maher

  William "Bill" Maher, Jr.; (doğum 20 Ocak 1956) ABD'li stand-up komedyeni, televizyon sunucusu, yorumcu, yazar ve aktördür. HBO'da yayınlanan Real
 • Bill Viola

  Bill Viola (d. 25 Ocak 1951), ABD'li modern video artisti. Yeni medya alanında elektronik, ses ve görüntü teknolojisi eserleri ortaya koymuştur.
 • Bill W.

  Bill Wilson ya da Bill W. olarak bilinen William Griffith Wilson (doğ. 26 Kasım 1895 – öl.