Jennifer Lopez

Kısaca: Jennifer Lopez, 24 Temmuz 1970 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nin Bronx kentinde dünyaya geldi. Kardeşlerinden Lynda DJlik yapıyor. Diğer kardeşi Leslie ise bir özel okulda müzik öğretmeni. ...devamı ☟

Jennifer Lopez
Jennifer Lopez

Jennifer Lopez, 24 Temmuz 1970 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nin Bronx kentinde dünyaya geldi. Kardeşlerinden Lynda DJlik yapıyor. Diğer kardeşi Leslie ise bir özel okulda müzik öğretmeni. Görüldüğü gibi ailesi o denli müzik meraklısıydı ki onun müzikle ilgili iş yapmaması nerdeyse mümkün değildi.

1970 yılında New York’ta dünyaya gelen Jennifer Lopez, öğretmen bir anne ile bilgisayar operatörü bir babanın üçüncü ve en küçük çocuğuydu. Profesyonel kariyerine şarkıcı ve dansçı olarak başlayan Lopez, kareograf Hinton Battle’ın Japonya’daki Synchrocinicity adlı müzikalinde görev aldı. Broadway’in Altın Müzikalleri adı altında Avrupa turuna çıkan Lopez, pek çok oyunda dansçı olarak yer aldı.

İlk performansını 16 yaşındayken “ My Little Girl ” adlı bir oyunda gerçekleştiren aktris, dört yıl sonra ulusal yarışmayı kazanarak Uçan Kız ismiyle “ In Living Color ”da rol aldı.

“ In Living Color ”da birlikte çalıştığı bir arkadaşı, kocasının senaryosunu yazdığı ve yapımcılığını üstlendiği “ South Central ” filminde oynamasını teklif etti. Teklifi kabul eden Lopez, Fox yapımı olan filmde Lucy adlı bir market görevlisini canlandırdı. Bu filmden sonra CBS’nin “ Second Chances ” adlı filminde Melinda Lopez karakterini oynayan aktris, Connie Selleca ve Aaron Spelling gibi popüler isimlerle çalışma fırsatı buldu. Televizyon macerası “ Malibu Road ” adlı TV filmiyle devam eden Lopez, sinemada kariyer yapmaya karar verdi ve CBS’nin yeni kontrat teklifini reddetti.

1993 yılında hemşire Rosie karakterini canlandırdığı “ Nurses on the Line: The Crash of Flight 7 ” adlı diziyle televizyon kariyerine nokta koyan aktris, 1995 yılında Gregory Nava’nın “ Mi Famillia ” adlı filminde rol aldı. Gösterime girdiği zaman büyük tartışmalara neden olan film, 1930’lu yıllardan günümüze Los Angeles’ta yaşayan Meksikalı göçmenlerin yaşamını konu alıyordu.

Kariyerine Latin dünyasının ünlü yönetmenleriyle çalışarak yön veren Lopez, aynı yıl içerisinde Joseph Ruben’in “ Money Train ” adlı filmde rol aldı. Woody Harrelson ve Wesley Snipes gibi oyuncuların yer aldığı film, o zamanlar senatör Bob Dole tarafından protesto edildi.

1996 yılında Francis Ford Coppola’nın “ Jack ” adlı filminde Robin Williams’ın Latin öğretmenini canlandıran aktris, bu rol için Ashley Judd ve Lauren Holly gibi oyuncularla yarıştı. Ertesi yıl Sean Penn ve Nick Nolte ile Oliver Stone’un “ U-Turn ” adlı filminde oynadı.

1997 yılında ünlü Latin şarkıcı Serena Quintanilla Perez’in hayatının anlatıldığı “ Serena ” filminde başrol oynayan Lopez, sergilediği performansla büyük övgü aldı. Aynı yıl başrol oynadığı “ Anaconda ”nın beklenmedik bir gişe hasılatı elde etmesiyle popülaritesini arttırdı. George Clooney ile birlikte “ Out of Sight ” adlı filmde oynadıktan sonra son olarak bir fantastik gerilim "Hücre" ve kocasıyla başedebilmek için dövüş sanatları öğrenen bir kadını canlandırdığı 2002 yapımı "Yeter" adlı filmlerde rol aldı.

Filmografi 2002 Maid in Manhattan 2002 Enough 2000 The Wedding Planner 2000 The Cell 1998 Out of Sight 1998 Antz 1997 Selena 1997 Anaconda 1997 U-Turn 1996 Jack 1995 My Family 1995 Money Train 1986 My Little Girl

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Jennifer Lopez Resimleri