Joell Ortiz

Kısaca: Joell Ortiz (d. 6 Temmuz 1980), Amerikalı rapçi. ...devamı ☟

Joell Ortiz (d. 6 Temmuz 1980), Amerikalı rapçi.

Kariyeri

İlk albüm

Aftermath Entertainment'e katılan Ortiz, The Brick (Bodega Chronicles) adlı solo albümü Nisan 2007'de Koch Records etiketiyle yayımladı. Showbiz, Street Radio ve The Alchemist gibi isimlerin prodüksiyonunu üstlendiği albümün konukları arasında Big Daddy Kane, Styles P, Big Noyd, Akon, Immortal Technique, Grafh ve Ras Kass yer aldı.

Slaughterhouse'a katılması

Ortiz, 15 Nisan 2008'de Aftermath Entertainment'tan ayrıldı. Ortiz, Crooked I, Royce Da 5'9" ve Nino Bless; Joe Budden'ın Halfway House albümündeki "Slaughterhouse" adlı parçada yer aldılar. 2008 sonunda Nino Bless haricindeki ekip, bir grup kurmaya karar verdi ve grubun adını da birlikte söyledikleri şarkıdan aldılar. Grup, 2010'da E1 Music'den ayrılarak Shady Records şirketiyle anlaştı.

SRC/Universal Motown ve Free Agent

Ortiz E1 Entertainment ile sorunlar yaşıyordu ve gruptan ayrılmak istedi, ancak buna izin verilmedi. Bir yıl kadar sonra, Ortiz Kasım 2010'da şirketten ayrıldı. Ağustos 2010'da Ortiz, SRC Records ve Universal Motown ile sözleşme yaptı. Ortiz'in ikinci stüdyo albümü Free Agent, Şubat 2011'de piyasaya çıkacak. Fat Joe ve Royce da 5'9"ın konuk olduğu albümün prodüktörleri arasında DJ Premier, Just Blaze, Nottz, Large Professor ve DJ Khalil gibi isimler yer aldı. Diskografi ;Stüdyo albümleri *The Brick: Bodega Chronicles (2007) *Free Agent (2011) ;EP *Farewell Summer EP (2010) ;Ortak albüm *2009: Slaughterhouse (Slaughterhouse ile) *2011: Slaughterhouse EP (Slaughterhouse ile) *2012: Our House (Slaughterhouse ile)

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.