Kaan Altan

Kısaca: Almanya`da dünyaya gelen Kaan Altan, henüz ``beş`` yaşındayken eline aldığı rapido takimiyla mimar olmaya karar vermiştir. ...devamı ☟

Almanya`da dünyaya gelen Kaan Altan, henüz ``beş`` yaşındayken eline aldığı rapido takimiyla mimar olmaya karar vermiştir.

Tarsus Amerikan Koleji`nde orta öğretimini tamamlayan Altan, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümünü kazanip bir sene devam ettikten sonra özel yetenek sınavına girip yine ayni üniversitenin Endüstriyel Tasarim bölümüne ikincilikle girmiştir. Girdiği bir başka yetenek sınavını da geçerek Berlin Güzel Sanatlar Akedemisi Design bölümüne kabul edilip burayi da başarıyla bitirmiştir.

Müzik hayatına, arkadaşlarıyla birlikte lise yıllarinda kurduğu ve onu Wembley`de konser verme zevkine dahi eriştirecek Mavi Sakal adli rock grubuyla başlamıştır. Kadıköy Sound adlı girişimde yer alan Altan grupta elektro gitar çalmanın yanı sıra kendine ait besteleriyle ve söz yazmakla da dikkati çekmektedir.

Kaan Altan `a ait şarkılardan bazıları şöyledir:

balta, ne kadariki yol,istanbulben kimleyim,gönlümdebaşladım yürümeyeaşk öldü,kan kokusual beni,yapaysen gelmeliydingünler,yalnızımmüdürrock`n rollcuyuz nalan Müzik kariyerine Karapaks adlı grupla devam eden Kaan Altan, Kesmeşeker grubunda da gitar çalmaktadır.
Kaan Altan Ve Mavi Sakal diskografya:Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.