Kaliopi Bukle (Makedon: Калиопи Букле, 28 Aralık 1966, Ohri), Makedon şarkıcı, söz yazarı, besteci.

Kaliopi kaç yaşında?

Kaliopi 50 yaşında.
Kaliopi, günü, bir Çarşamba günü doğdu. 51. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 10 gün var.
Kaliopi'nin burcu Oğlak.
Evet, Kaliopi yaşıyor.

Kaliopi hakkında detaylı bilgi

Kaliopi Bukle (Makedon: Калиопи Букле, 28 Aralık 1966, Ohri), Makedon şarkıcı, söz yazarı, besteci. 19 Kasım 2011 tarihinde Makedonya Radyo Televizyon Kurumu tarafından 2012 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Makedonya Cumhuriyeti'ni temsil edeceği açıklandı. 29 Şubat'ta yarışmada seslendireceği şarkı "Crno i belo"nun tanımı yapıldı. 24 Mayıs'ta yapılan ikinci yarı finalde 53 puanla dokuzuncu oldu ve finale yükseldi. 26 Mayıs'taki finalde ise 71 puanla 13. oldu.

Kaynaklar

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Kaliopi maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Eurovision'da Makedonya

Eurovision`da ülkeler

Eurovision Şarkı Yarışması'nda Makedonya Cumhuriyeti

Makedonya, Eurovision Şarkı Yarışması’na ilk defa 1998 yılında katıldı. Gerçekte ilk olarak Eurovision'a 1996 yılında dahil olmuş ancak ön elemede elenerek yarışmaya katılamamıştır.

2012 Eurovision Şarkı Yarışması

1. yarı final: Natik Ritim Grubu

2012 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Makedonya Cumhuriyeti

Şarkıcı 19 Kasım 2011Şarkı: 16 Ocak 2012

Crno I Belo

"Crno i belo" (Makedon: Црно и бело, Türkçe: ''Siyah ve beyaz''), Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 2012 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Makedonya Cumhuriyeti'ni temsil eden Kaliopi tarafından seslendirilen şarkıdır. 24 Mayısta yapılan yarı finalde dokuzuncu olarak ...