--}}

Linet

İsrail asıllı, İsrail'de doğup büyüyen annesi bir dönemlerin Türk Sanat Müziği şarkıcılarından Leyla Özgecan olan, çok güçlü bir sese sahip bayan bir şarkıcımız. 10 yaşında albüm yapmıştır. Kendisi Türkçe de dahil olmak üzere pek çok dilde( İbranice,Arapça,İngilizce,Yunanca,.

İsrail asıllı, İsrail'de doğup büyüyen annesi bir dönemlerin Türk Sanat Müziği şarkıcılarından Leyla Özgecan olan, çok güçlü bir sese sahip bayan bir şarkıcımız. 10 yaşında albüm yapmıştır. Kendisi Türkçe de dahil olmak üzere pek çok dilde( İbranice,Arapça,İngilizce,Yunanca,..) şarkı söylemektedir.İsrail'de konservatuar eğitimini almış olan sanatçı, ülkemizde genellikle arabesk-fantazi müzik türünde söylemektedir.Ancak pop ve TSM parçalarında da çok güzel performanslar sergilemektedir.Çok gür ve güzel bir sese sahip olan Linet, uzun süre ara verdiği müzik sektörüne geri dönmüştür.Bu süre içinde İsrail'de bir şekerci dükkanı açmıştır ve aşırı kilo almaya başlamıştır. Bunun sonucunda müziğe geri dönmek için yaklaşık 40 kg vermiştir.Görenleri düzgün yeni fiziğiyle şaşırtmaktadır.

Diğer anlamları

linet

Osmanlıca linet kelimesinin Türkçe karşılığı.
(Liynet) Mülâyimlik, yumuşaklık.

linet

sürgün.

linet

sürgün.

Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 5 yıl önce
    daha 2 saat önce IC santai otelındeydınız ve sizi dınlemekten gercekten cok zevk aldım...beraber fotograf cektırdık onu öbür boyu saklıycam ben sizin cok buyuk hayranınızımm ....garson ..kamil...

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.