manavgat

Antalya iline bağlı ilçe. Yüzölçümü 2.296 kilometrekare, nüfusu 41.601 dir. Yüzeyi, Antalya körfezinin...

Manavgat

Antalya iline bağlı ilçe. Yüzölçümü 2.296 kilometrekare, nüfusu 41.601 dir. Yüzeyi, Antalya körfezinin Kuzey kıyılarına paralel olarak uzanan düzlük, verimli alanlardan ve Batı Toros Dağlarının Güneye bakan ormanlarla kaplı engebeli yamaçlarından ibarettir. Pamuk, çeltik, buğday, yulaf, mısır, kazanın başlıca ürünlerindendir. İlçe merkezi 3.184 nüfuslu Manavgat kasabasıdır. İlçenin en önemli akarsuyu Manavgat çayıdır. Bu çay üzerinde ünlü �Manavgat çavlanı� bulunmaktadır.

manavgat

Antalya iline bağlı ilçelerden biri.
Manavgat harika bir yer, cennet ülkemin, cennet köşelerinden bir yerr, görmeyi herkese tavsiye ederim.
Sinan YERLİTAŞ
manavgat cok seviyorum
AKSAZ KÖYÜ KÖY YOLU ÜZERİNDE BULUNAN KEMERLİ ÇEŞMESİ ,KABAPELİTLİ MAHALLESİNDEKİ KOVBOY KASABASI,MERKEZDEKİ MUAR BAŞINDA BULUNAN ASIRLIK KAVAK AĞAÇLARI İLE ÜNLÜDÜR.İLÇEYE OLAN UZAKLIĞI MANAVGAT ALANYA YOLU ÜZERİ 3,5 ŞEHİRLER ARASI KARAYOLUNDAN UZAKLIĞI KÖYMERKEZİNE KADAR 3,5 KM''DİR MERKEZE BAĞLI KABAPELİT,SUNTURLU,YENİMAHALLE VE BİZİMKÖY MAHALLELERİ VARDIR.KÖYÜN TARİHÇESİ KURTULUŞ SAVAŞLARINA KADAR UZANMAKTADIR.
80''e yakın köyü ile Antalyamızın en büyük ilçesidir Manavgat, kendine has Türkmen-Yörük Kültürü sahillerinden daha güzel olan yaylaları doğal güzellikleri ile bir başkadır.
manavgat super bii yerr

çoooookkk seviorum wwaallaha bu sehri...

İlgili konuları ara

Yanıtlar