Marge Simpson

Marjorie "Marge" Simpson (kızlık soyadı Bouvier), animasyon televizyon dizisi Simpsonlar'da yer alan ve söz konusu ailenin üyesi olan kurgusal bir karakterdir. Julie Kavner tarafından seslendirilmektedir ve ilk kez 19 Nisan 1987 tarihinde The Tracey Ullman Show kısası "Good Night"ta göründü.

Marjorie Bouvier-Simpson (Julie Kavner tarafından seslendirilir) The Simpsons çizgi filminde Homer`ın eşi, Bart, Lisa ve bebek Maggie`nin annesi, Patty ve Selma ikizlerinin kız kardeşidir. Homer`ın iyi niyetli ve sabırlı eşi olarak tanınır. Unutulmaz fiziksel görüntüsü inanılması güç mavi saçlarıdır ve Graceland dışında kendi saçından daha uzun (boydan) saçı olan kimseyle tanışmamış olmaktan gurur duyar. Bir kez Homer, Marge`ın aslında 17`sinde saçı grileştiğinden saçını maviye boyattığını söylemiştir.

Marge vaktinin çoğunu ev işleriyle, Maggie`ye bakmak, Lisa`ya destek olmak ve Bart`ı ya disiplin ederek veya onu Homer`ın öfkesinden savunarak geçirir. Marge ismi The Simpson`ı yaratan Matt Groening`in annesi Margaret Groening`den gelir. Birçok yönden Marge 1950`lerden kalma basmakalıp evhanımlarına örnek olmuştur.

}

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Marge Simpson
Marge Simpson