Mekân veya Yer, çeşitli yaklaşımlarca farklı ele alınmakla beraber geniş bir çerçeve ile 'insanı çevreden belli bir ölçüde ayıran ve içinde eylemlerini sürdürmesine elverişli olan boşluk' ve 'sınırları gözlemci(ler) tarafından algılanabilen uzay parçası' olarak tanımlanabilir. Mekân mimarlık, peyzaj mimarlığı, iç mimarlık mesleklerinin konusunu oluşturmakta ve aynı zamanda bir mimari ürünün vazgeçilmez tek niteliği, bir mimari ürünü var eden temel koşuldur.

MEKAN (türkçe) ingilizcesi
1. [Mekan]n. place
2. space
3. site
4. locality
5. hangout
MEKAN (türkçe) almancası
1. n. Raumadj. räumlich

Mekan hakkında bilgiler

mekan ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Mekan

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Bar (mekan)

Bar; alkollü ve alkolsüz içeceklerin servis yapıldığı sosyal, ticarî mekanlar. Barlarda genellikle kuru mezeler servis edilir.

Bree (hayali Mekan)

Bree, J. R. R. Tolkien'in kurgusal Orta Dünya evreninde bir şehirdir.

Dram

Dram yada Drama. Hayatı, acıklı ve bazan güldürücü yönleriyle bir arada işleyen; insana toplum içindeki vazifelerini hatırlatan; ahlaki değerleri ön planda tutan; nesir ve nazım şeklinde sahnede oynanan bir tiyatro türü.

Hamburg

Hamburg Almanya'nın ikinci büyük şehridir ve kendi başına ayrı bir eyâleti oluşturur. Aynı zamanda Avrupa Birliği'ndeki en büyük 7. metropoldür. Almanya'nın dünyaya açılan kapısı da denilen kent, Almanya'nın en büyük limanına da sahiptir. Hamburgerin ismi de bu şehirden ...

Organon

Organon (''Yunanca:'' Ὄργανον, anlamı: alet, araç, organ) Aristoteles'in 6 ciltlik klasik mantık üzerine olan kitap serisi. ''Organon'' ismi daha sonraları Aristo'nun izleyicileri olan Peripatetikler tarafından verilmiştir. Şu 6 adet kitaptan oluşur: