Nathan Kress

Kısaca: Nathan (Karl) Kress (Doğumu 18 Kasım 1992) Amerikan aktör ve üç yaşından beri profesyonel çocuk modelidir. En iyi bilinen rolü iCarly'deki Freddie Benson'dır. ...devamı ☟

Nathan (Karl) Kress (Doğumu 18 Kasım 1992) Amerikan aktör ve üç yaşından beri profesyonel çocuk modelidir. En iyi bilinen rolü iCarly'deki Freddie Benson'dır.

Hayatı

İlk Yılları

Nathan Kress Glendale, Kaliforniya'da dindar Hristiyan ebeveynler tarafından doğdu ve Güney Kaliforniya'da yaşamaktadır. Üç erkek kardeşin en küçüğüdür. Nathan'ın ebeveynleri genç yaşta onun olağanüstü ezber yeteneğini ve taklit, şarkı sevgisini farketti. Nathan'ın ebeveynleri bunu bir fırsat olarak gördü ve buna ses seçmelerine girerek başladı. 6 yaşında normal hayatına döndü. 10 yaşında oyunculuğa döndü; Chicken Little, House, Drake ve Josh ve The Suit Life of Zack and Cody televizyon şovlarında küçük roller oynadı. Şu anda Nickelodeon'daki komedi dizisi olan iCarly'nin yıldızı. Nathan, liseyi resmen 25 Mayıs 2011'de bitirdi.

Kariyer

Nathan gençken, televizyondaki monologlardan alıntı yapacak ve ailesi ve arkadaşları için oynayacaktı. 3 yaşındayken modellik, oyunculuk ve seslendirme ile başladı. 6 yaşındayken oyunculuğu bıraktı. Ve 10 yaşındayken, oyunculuğa devam etmek için annesinden eveğitimi istedi. Nickelodeon'ın Shuriken School adındaki animasyon dizisinde Eizan Kaburagi'yi seslendirdi. Ayrıca The Suite Life Of Zack and Cody'de Jamie'yi konuk oyuncu olarak oynadı. Ayrıca Kress; House, Standoff ve Without A Trace'de dramatik rollerde oynadı. 2007'nin başlarında, Albert rolü için 168 Saat Film Festivali'nde Jüri Mansiyon Ödülü'nü kazanmak için "Bag" adında kısa bir film yaptı. Bag, ayrıca En İyi Komedi'de Festival Ödülü'nü kazandı. iCarly'de, Nathan'ın rolü Freddie Benson, Carly'nin webshow'u,iCarly'de teknik yapımcıdır. Freddie Carly (Miranda Cosgrove)'ye büyük aşkı olan ve Sam (Jennette McCurdy) ile düşmanlığı devam eden bilgisayar ustasıdır. "Bu iğrenç" diyor Kress, "Biz gerçekten çok iyi arkadaş iken Carly'e aşık ve Sam'den nefret ediyormuş gibi davranmak zorundayım.". iCarly şovunda Miranda Cosgrove, Jennette McCurdy ve Jerry Trainor ile başrolü paylaşıyor. Şov (iCarly), Nickelodeon'un 9-15 yaşları arasına hitap eden, en çok izlenen şovdur, Kress ülke çapında gençler arasında ün sahibidir. Kress'in oyunculuğu bir eleştirmen tarafından "tatlı meraklı" olarak karakterize edilmiştir. Bir internet sitesindeki röportajda, o yeni bölüm için tipik dedi : "Genelde haftamız böyle geçer, Salı biz senaryoyu okuruz ve salı prova olur ve çarşamba ezberden okunur ve günün sonunda nerede oynayacaksak oraya gideriz ve perşembe ve cuma çekeriz." O, önceden onun 200-300 insandan Freddie Benson seçildiğine tekrar aranana kadar inanamadı ve o, Miranda ve Jennette ile bir ekran testinden sonra onu seçtiler. Kress 2 Temmuz 2012 tarihinde Twitter aracılığıyla James Cameron'un yeni filmi "Category Six" 'in oyuncu kadrosuna girdiğini açıklamıştır.

Filmografi

Filmler

Televizyon

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.