New York Herald Tribune

Kısaca: New York Herald Tribune, New York Tribune gazetesinin New York Herald ile birleşmesi sonucu 1924`te ortaya çıkan günlük gazete. Herald Tribune, Cumhuriyetçi bir gazeteydi ve Chicago Tribune gazetesinin başını çektiği tecrit politikasına karşı uluslararası ılımlı Cumhuriyetçileri destekliyordu. ...devamı ☟

New York Herald Tribune, New York Tribune gazetesinin New York Herald ile birleşmesi sonucu 1924`te ortaya çıkan günlük gazete. Herald Tribune, Cumhuriyetçi bir gazeteydi ve Chicago Tribune gazetesinin başını çektiği tecrit politikasına karşı uluslararası ılımlı Cumhuriyetçileri destekliyordu. Tüm ülke çapında okuyucu bulmasıyla saygı duyulan ve etkileyici bir gazete haline gelmişti, kalitesiyle The New York Times ile yarışır düzeydeydi. Dorothy Thompson, Red Smith, Richard Watts, Jr. ve Walter Kerr gibi önemli eleştirmenler ve gazeteciler de bir dönem bu gazetede yazmıştır. 1967`de günlük yayımını sona ermiştir.

Karl Marx, 1841`de kurulan ve 1924`teki birleşmesine kadar uzun yıllar önde gelen gazetelerden biri olan ``New York Tribunede 1851 yılında muhabir olarak çalışmıştır.

gazete-taslak ABD gazeteleri

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.