Patrick Hernandez

Kısaca: Biyografi bilgi kutusu ...devamı ☟

Biyografi bilgi kutusu |kişi_adı= Patrick Hernandez |resim_adı= Patrick Hernandez.jpg |resim_başlığı= Patrick Hernandez`` |doğum_tarihi= 6 Nisan 1949 |doğum_yeri= Blanc-Mesnil,Fransa |ölüm_tarihi= - |ölüm_yeri= -

Patrick Hernandez 6 Nisan 1949 doğumlu 1979 yılında ``Born To Be Alive`` parçasıyla dünya çapında ünlenmiş Fransız bir müzisyen ve şarkıcıdır.

Patrick Hernandez Blanc-Mesnil, Fransa`da doğdu. Babası bir İspanyol, annesi ise yarı Avusturyalı, yarı İtalyandır. 1960`larda muziğe ilgi duymya başladı, güney Fransa`daki balo salonları (ballrooms) ve dans mekanlarını (dancehalls) gezdi. Hernandez müzik partneri Herve Tholance karşılaştığı dönem boyunca bestekar, müzisyen, gitarsit ve vokalistlik yaptı. Bu ikili destek ve yardımcı vokalist olarak Francis Cabrel, Laurent Voulzy ve Fransız ``Gold`` gibi şarkıcı ve gruplar arasında yer aldı.

1978`de yapımcı Jean Van Ioo`yla ve ``disco müzik``le karşılaştığında zirvede olabilecğini düşündü, ve Van Ioo ile anlaştı ve çok büyük bir sözleşme imzaladı. O zamanlar bu hüküm üzerine şarkılar üzerinde çalışmak için Waterloo, Belçika`ya gitti.

Çalışımalarından bir yıl sonra, hazırladığı altı şarkısından gelen sonuçlar onun hayatını değiştirecek ve onu milletlerarası bir star yapacaktı. Bu şarkılar kasım 1978`de ilk olarak Aariana sub-label Aquaris Records`da (Fransa`da) sürüldü. İlk single parçası disco şarkısı olan ``Born to be Alive`` olumlu etkiler verdi. Bu şarkı başarısının üzerine ocak 1978`de derhal piyasaya çıktı. Hernandez, İtalya`dan ``Gold Record`` adlı ödülü aldı. Şarkı Avrupa`da Fransa hit listesinde baştan başa Nisan ayından Temmuz ayı boyunca kaldı. O zamana kadar Amerika, şarkının remix bölümlerini dinleyebildi.

müzisyen-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.