Ralph Macchio

Kısaca: Ralph George Macchio, Jr. (d. 4 Kasım 1961, Huntington, Long Island, New York, ABD), Karate Kid serilerinde ''Daniel LaRusso'' rolleriyle tanınan ABD'li aktör. ...devamı ☟

Ralph George Macchio, Jr. (d. 4 Kasım 1961, Huntington, Long Island, New York, ABD), Karate Kid serilerinde Daniel LaRusso rolleriyle tanınan ABD'li aktör. Hayatı ve kariyeri Rosalie ve bir ahır sahibi Ralph Macchio'nun oğlu olarak doğdu. Babası yarı İtalyan ve yarı Yunan kökenli olup, annesi İtalyan kökenlidir. Macchio, İlk kez Bubble Yum ve Dr Pepper gibi ürünler için Amerikan televizyon reklamlarında yer aldı. Ekrandaki ilk 1980 yılı yapımı filmi Up the Academy oldu ve ilk büyük rolü Sekiz Yeter mi adlı televizyon dizisinde Jeremy Andretti karakterini oynaması ile oldu. 1983 yılında C. Thomas Howell, Tom Cruise, Emilio Estevez, Patrick Swayze, Rob Lowe ve Matt Dillon gibi ileri büyük sinema yıldızı oalcak çok genç oyuncuları ile birlikte The Outsiders filminde Johnny Cade karakteri ile ortaya çıktı. 1984 yılında Macchio, ilk Karate Kid filminin açıklanmasının ardından uluslararası çapta tanındı. Filmin yapıldığı zamanda lise son sınıf öğrencisi Daniel LaRusso yu Oynadı. Fakat Macchio aslında ozamanlar yirmili yaşlarının başlarındaydı. Karate Kid II ve Karate Kid III devam filmleri ile bu başarısını sürdürdü. 1980'lerin ortalarında, Macchio Tiger Beat, 16, ve Teen Beat gibi birçok gençlik dergi kapaklarında görünmeye başladı.

Özel hayatı

Ralph Macchio 15 yaşındayken büyükannesi aracılığıyla bir hemşire olan eşi Phyllis Fierro ile tanıştı. Onlar 1987 yılında evlendi ve iki çocuk, Julia ve Daniel vardır.

Filmografi

Kaynakça

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.