New York

New York adında birden fazla başlık bulunmaktadır. ABD’nin kuzeydoğusunda yer alan, bu kıtanın en büyük nüfuslu şehri. New York eyâletinin güneydoğu kesiminde, Hudson Irmağının ağzında yer alır. Şehrin alanı 787 km2, nüfûsu ise yaklaşık 10 milyon civârındadır.

NEW YORK (almanca) türkçe anlamı
1. npr. Nevyork (n)
NEW YORK (inglizce) türkçe anlamı
2. new york
1. n. New York
2. NY
3. state in the northeastern United States
4. major city and port in southeastern N.Y. staten. New York
5. state in the northeastern United States
6. the big apple
7. major city and port in southeastern N.Y. staten. New York
8. state in the northeastern United States
major city and port in southeastern N.Y. state,
NEW YORK (türkçe) ingilizcesi
9. [New York]n. New York
10. NY
11. state in the northeastern United States
12. major city and port in southeastern N.Y. staten. New York
13. state in the northeastern United States
14. the big apple
15. major city and port in southeastern N.Y. staten. New York
16. state in the northeastern United States
major city and port in southeastern N.Y. state,
New York (almanca) ingilizcesi
17. n. New York
18. NY
19. state in the northeastern United States
major city and port in southeastern N.Y. state,
New York (fransızca) ingilizcesi
20. (m) n. New York
21. state in the northeastern United States
22. the big apple
23. major city and port in southeastern N.Y. state,
New York (ingilizce) fransızcası
1. New York (Ville des Etats-Unis
2. état aux nord des états Unis)
New York (ingilizce) almancası
1. New York (Stadt und Staat der USA)
New York (fransızca) italyancası
1. (géographie) New York (f)
2. Nuova York (f)
New York (fransızca) ispanyolcası
1. (géographie) Nueva York (f)
New York (fransızca) portekizcesi
1. (géographie) Nova Iorque (f)
New York (fransızca) flemenkcesi
1. (géographie) New York (n)

New York hakkında bilgiler

  • Eğer bakmak istediğiniz New York Eyaleti konu başlığı ise lütfen tıklayınız.


New York şehrinin bölgeleri
New York şehrinin bölgeleri
New York Şehri (İngilizce resmi adı: New York City), Amerika Birleşik Devletleri'nin nüfus bakımından en büyük kenti. Aynı isimli New York Eyaleti'nde yer alır. Yüzyıldan fazladır dünyanın en önemli ticaret ve finans merkezlerinden biridir. Şehir, medya, politika, eğitim, eğlence ve modadaki küresel etkilerinden dolayı bir dünya şehri olarak kabul edilmektedir. Birleşmiş Milletler Genel Konseyi binasına ev sahipliği yaptığından dış ilişkiler için de çok önemli bir merkez durumundadır. Fakir semtlerinde ise çok sayıda işsiz ve evsiz yaşar.

Kent beş bölüme ayrılmıştır; Manhattan, Brooklyn (Kings Country), Queens (Queens Country), Bronx ve Staten Island (Richmond). 830 km²'lik bir alanda yaşayan 8, 2 milyon nüfusuyla New York, Amerika'da nüfus yoğunluğu en büyük olan şehirdir. Çevre banliyöleriyle birlikte New York metropolitan bölgesi 21 milyonluk nufusa sahiptir ve dünyanın en kalabalık yerleşim bölgelerinden birini oluşturur.

New York, bir göçmen kentidir. Kentte yaklaşık 170 ayrı dil konuşulmaktadır ve her üç kişiden biri ABD dışında bir ülke doğumludur. İngilizce çeşitli aksanlarla konuşulur. İngilizce’nin yanı sıra İspanyolca da İngilizce kadar yoğun konuşulmaktadır. Little Italy (Küçük İtalya) semtinde İtalyanca, China Town’da (Çin mahallesi) Çince konuşulur.

Birçok Amerikan kültürel hareketinin de doğum yeri olan New York şehri, edebiyat ve görsel sanatlarda Harlem Rönesansı, resimde soyut ekspresyonizm (New York Ekolü), müzikte hip hop, punk, salsa ve Tin Pan Alley gibi birçok harekete ev sahipliği yapmaktadır. 24 saat açık olan metrosu ve yoğun trafiğiyle Hiç Uyumayan Şehir adını almıştır.

Özgürlük heykeli, Empire State Binası, Central Park ve Times Meydanı, Modern Sanat müzesi, Guggenheim müzesi ve Modern Tarih müzeleri şehrin ilgi çekici mekanlarıdır. Gökdelenleri, caddeleri, lokantaları, alışveriş merkezleri ve insanlarıyla, New York turistleri cezbetmektedir.

New York şehrinin tarihi

New York kenti 1613 yılında Hollandalılar tarafından New Amsterdam adı altında kuruldu. Kent 1664 yılında Birleşik Krallığa geçti ve New York adını aldı. 1778 yılında kent 2 yıl süreyle yeni kurulan Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti oldu. Başkent Washington'a taşındıktan sonra da kentin önemi büyümeye devam etti.

New York Avrupalılar tarafından 1524 yılında keşfedildiğinde 5, 000 kişilik nüfusa sahipti. Fransız Kraliyeti donanmasında bulunan İtalyan kaşif Giovanni Verrazzano şehre Nouvelle Angoulême Yeni Angoulême (Fransa’da bir şehir) adını verdi. Daha sonra kürk ticaretine başlayan Hollandalılar tarafından Nieuw Amsterdam adı verilen şehrin Manhattan adası Amerika yerlilerinden 1626 yılında bugünün tutarıyla 1000 dolara satın alındı. 1664 yılında İngilizler tarafından fethedilen şehre York ve Albany İngiliz Dükü’ne ithafen New York adı verildi.

Şehir 19. yüzyılda göç ve açılım hareketi ile dönüşüm geçirdi. Central Park 1857 yılında Amerika şehirleri arasında peyzaj mimarlığı ile yapılan ilk park olma özelliği taşıyor. 1827 yılında köleler New York’ta tutulurdu fakat 1830’lu yıllardan sonra New York köleliğin kaldırılması eylemlerinin kuzeyde merkezi oldu.

1904 yılında New York şehir metrosunun açılması yeni şehrin bir araya gelmesini sağladı. New York şehri 20. yüzyılın ilk yarısında dünyanın ticaret, sanayi ve iletişim merkezi haline geldi. Elbette bu gelişmenin bir bedeli vardı. General Slocum adlı buharlı gemide çıkan yangında 1, 021 yolcu, 1911 yılında meydana gelen New York şehrinin en büyük sanayi felaketi Triangle Shirtwaist fabrikası yangınında ise 146 konfeksiyon işçisi hayatını kaybetti. New York şehri 1920’li yıllardaki Büyük Göç sırasında Güney Amerika’daki Afrikalı Amerikalılar için başlıca istikametlerden biriydi. 1916 yılında New York şehri Kuzey Amerika’nın en büyük kentsel Afrikalı diasporasına sahip şehriydi. New York şehri 1920’lerde Londra’yı geride bırakarak en kalabalık şehir konumuna geldi ve Metropolitan Bölgesi 1930’ların başında 10 milyon puanı aşarak insanlık tarihindeki ilk mega şehir oldu.

Büyük Buhran'ın zor yıllarında reformcu Fiorello La Guardia’nın New York Belediye Başkanlığına seçilmesi Tammany Hall’un 80 yıl boyunca kurduğu siyasi hakimiyete son verdi. İkinci Dünya Savaşı’ndan dönen gaziler ve Avrupa’dan gelen göçmenler doğu Queens’te geniş yerleşim yerleri oluşturdular. New York savaştan burnu kanamamış bir şekilde çıktı ve Amerika Birleşik Devletleri’nın dünya üzerindeki hakim ekonomik gücünün yükselmekte olan Wall Street’i ile dünyaya yön veren bir şehir haline geldi. 1950 yılında tamamlanan Birleşmiş Milletler Genel Merkezi New York’un politika üzerindeki etkisini açık bir şekilde simgelemektedir. New York 1960’lı yıllarda ekonomik problemler, artan suç oranları ve ırklar arası gerginlik 1970’lerde zirveye ulaştı. 1980 yılında finans sektöründe meydana gelen yeniden güçlenme ile şehrin kamu maliyesi düzeldi. 1990’lı yıllarda şehirde görülen ırkçı gerginlik duruldu, suç oranları önemli ölçüde azaldı ve Asya ile Latin Amerika’dan akın akın insan New York’a göç etti.

11 Eylül 2001 tarihinde kent Amerika tarihinin en büyük terör olayına tanık oldu. 11 Eylül 2001 Saldırısı olarak bilinen bu olay sırasında, kaçırdıkları uçaklarla New York'un en yüksek gökdelenleri olan Dünya Ticaret Merkezi binalarına (İkiz Kuleler) çarpan teröristler 3000'e yakın insanın ölümüne neden oldular. İkiz Kulelerin olduğu bölgede Özgürlük Kulesi ve anıtı ile üç ofis kulesi inşa edilecek ve bu binaların tamamlanması 2013 yılını bulacak.

New York'un bölgeleri (İlçeleri)

New York, her birine ingilizce; 'borough' denilen beş bölgeden oluşur. Bunlardan Manhattan kendi başına bir adadır ve şehrin merkezini oluşturur. Manhattan'dan East River (Doğu Nehri) ile ayrılan Brooklyn ve Queens bölgeleri Long Island adasının batı ucunu oluşturur. Harlem nehri, Manhattan ve Bronx bölgelerini ayırır. Bronx, bir ada üzerinde bulunmayan tek bölgedir ve Kuzey Amerika anakarası üzerindedir. Şehrin beşinci ve son bölgesi New York koyunun karşı tarafında, yine yekpare bir adadan oluşan Staten Island’dır. Manhattan, Brooklyn’e üç köprüyle (Brooklyn, Manhattan ve Williamsburg köprüleri); Queens’e bir köprü (59.uncu cadde köprüsü) ve bir tünelle (Midtown-Ortaşehir tüneli) bağlıdır. Bronx ve Manhattan arasında Harlem nehrini geçen köprüler bağlantı kurar. Manhattan’ın doğrudan bağlantısı olmayan tek bölge olan Staten Island, Brooklyn’e Verrazano asma köprüsü ile bağlanır. Bronx, New York'un en kuzeyinde yer alan bölgesidir. Yankee Stadyumu ve New York Yankeeleri'nin merkezi burada yer almaktadır. Ayrıca Marble Tepesi'nin küçük bir kısmı buradadır.

Turizm

New York'u yılda yaklaşık 47 milyon turist ziyaret etmektedir ve genellikle gidilen yerler Empire State binası, Times meydanı (Times Square), Brooklyn Köprüsü, Broadway, Metropolitan Museum of Art, MoMa, Bronx Hayvanat Bahçesi ve Madison Avenue'da bulunan alışveriş merkezleridir. Ayrıca Halloween Parade ve Tribeca Film Festivali turistlerin ve Amerikalıların ilgisini çeken kültür olaylarıdır. Central Park, ABD'nin en çok ziyaret edilen parkıdır. New York'un yemek kültürü çok geniştir. Özellikle bagel ve New York stili pizza en ünlü yiyecekleridir.] Orta Doğu yemeklerini bulmak da oldukça kolaydır.

Şehrin Önemi

Finans dünyasinin kalbinin attığı Wall Street caddesi, New York'un Manhattan bölümünde yer alır. New York borsası (New York Stock Exchange) burada bulunmaktadır. Özgürlük Heykeli (Statue of Liberty) New York limanındaki küçük bir adadadır. Tiyatro ve müzikaller Broadway caddesinin etrafında toplanmıştır. John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı dünyanın en çok yolcu trafiği taşıyan havaalanlarından biridir. Metropolitan Museum of Art, Modern Sanat müzesi, Guggenheim müzesi gibi müzeleri dünyanın en değerli sanat kolleksiyonlarına sahiptir. Şehrin gazetelerinden New York Times dünyanın en saygın gazetelerinden biridir. Amerika'nın üç büyük televizyon kanalı olan ABC, CBS ve NBC'nin merkezleri New York'ta yer alıyor.

Kardeş şehirler

1923 İstanbul, Türkiye
1960 Tokyo, Japonya
1980 Pekin, Çin Halk Cumhuriyeti
1982 Kahire, Mısır
1982 Madrid, İspanya
1983 Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti
1992 Budapeşte, Macaristan
1992 Roma, İtalya
1993 Kudüs, İsrail
2001 Londra, Birleşik Krallık
2003 Johannesburg, Güney Afrika
2005 Santiago, Dominik Cumhuriyeti

New York nerede?

New York haritadaki konumu

Şarkı Sözleri

Sex Pistols tarafından Never Mind The Bollocks albümünde söylenen New York adlı şarkının sözleri.

j. rotten, p. cook, jones, g. matlock)

an imitation from new york
you're made in japan from cheese and chalk
you're hippy tarts hero
cos you put on a bad show
oh don't it show

still oh out on those pills
oh do you remember

you think it's swell playing max's kansas
you're looking bored and you're acting flash
with nothing in your gut you better

keep yer mouth shut you
better keep yer mouth shut
in a rut


still oh out on those pills
oh do the sambo


four years on you still look the same
i think about time
you changed your brain
you're just a pile of shit .
you're coming to this .
ya poor little faggot
you're sealed with a kiss
kiss me

think it's swell playing in japan
when everybody knows japan is a dishpan
you're just a pile of shit
you're coming to this
you poor litle faggot
you're sealed with a kiss


still out out on those pills
cheap thrills
anadins aspros anything
you're condemned to eternal bull-shit
you're sealed with a kiss
kiss me


a kiss a kiss
you're sealed with a kiss
a looking for a kiss
you're coming to this

i wanna kiss
you do just about anything
oh kiss this
eh boy

U2 tarafından All That You Cant Leave Behind albümünde söylenen New York adlı şarkının sözleri.

in new york you can forget
forget how to sit still
tell yourself you will stay in
but it’s down to alphaville

new york
new york new york

Ja Rule tarafından caught-up-pt-1 albümünde söylenen New York adlı şarkının sözleri.

[hook - ja rule]

i got a hundred guns, a hundred clips, nigga i'm from new york (new york)

i got a semi-automatic that spits next time if you talk (you talk)

i got a hundred guns, a hundred clips, nigga i'm from new york (new york)

i got a semi-automatic that spits next time if you talk (you talk)

(and i know)


[verse 1 - ja rule]

yall niggaz is pussy, poonani, (vagina)

your (monologue's) getting tired, now it's time to ride

you're print distrified, you're no longer desired

so take off them silly chains, put back on your wire

i'm on fire, holly dipped in octane

let each coast bang, let west coast bang

and rule gonna bring the ghetto gospel

to every 'hood possible, pushin through in the sky blue

back with the gods you now, preferably the 4 pound

slugs flyin at the speed of sound

tryin to catch the ears of niggaz that's runnin their mouths

i might get my brooklyn niggaz to run in your house

i don't really understand what the runnin's about

but we're hunters, we take pride in airin our prey out

leavin 'em layed out, dead, in just a sport

'cause we ain't playin up here in new york


[hook - fat joe]

i got a hundred guns, a hundred clips, nigga i'm from new york (new york)

and you can tell the way the homie spit, that nigga, i'm from new york (new york)

i got a hundred ways to make a grip, yes, i'm from new york (new york)

and you can tell i get real ignorant, 'cause nigga, i'm from new york (new york)

(and this is how we do)


[verse 2 - fat joe]

nigga i can see the coke in your nose

this ain't a movie, even he got his head blown on the globe

and i was just about to find god

but now that ma$e is back, i think i'd much rather find a menage

and everybody talkin crazy how they're ak spit

but we know this investigatin, and they ain't spray shit

not me, i'm the truth homie, got the industry shook like

naw nigga, joe gonna let 'em loose on me

true story, i'm bringin the t back

even roy jones was forced to (lean back)

my nigga dre said grind cook

now we killin them howard niggaz, who said i must of found pun's rhyme book

got bitches on top of the phantom

and the pinky got bling, like the ring around saturn

cook coke, crack, niggaz fiend for that

and you already know the x is where the team be at


[hook - jadakiss]

i got a hundred guns, a hundred clips, nigga i'm from new york (new york)

(ruff ryde), and (d-block) and shit, nigga fuck what you thought (you thought)

and you can't take shit for granted, because life is too short (too short)

i got a hundred guns, a hundred clips, nigga i'm from new york

(aha, and this is how we do)


[verse 3 - jadakiss]

i swear it couldn't be sweeter, life's a bitch

depending on how you treat her, you might get rich

it's guaranteed you gonna die, you might get missed

for maybe 2 or 3 hours, 'til they light their spliffs

and that coke will get you a long time

but when i let 'em know the dope is out, it's like america online

wise has awoken

and you know they say that you deserved it whenever you die with your eyes open

i still hold a title, because i'm in the hood like them little motorcycles

stick up kids, hoppin out with them old rifles

just doin shit for nothin, it's so spiteful

ha i'm just like you

word that niggaz wanna murk you is in the air

a double shot of yak and the purple is in the air

and i'm not cocky, i'm confident

so when you tell me i'm the best it's a compliment


[hook - jadakiss]

i got a hundred guns, a hundred clips, nigga i'm from new york (new york)

(ruff ryde), and (d-block) and shit, nigga fuck what you thought (you thought)

and you can't take shit for granted, because life is too short (too short)

i got a hundred guns, a hundred clips, nigga i'm from new york

(aha, and this is how we do)


Richard Ashcroft tarafından söylenen New York adlı şarkının sözleri.


are you tuning in x4

and i wanted to go
half my life
and i feel kind of strange
like i never lived that life

and i’m trying hard
to control my heart
and i always want to know
and i always want to go

chorus
new york are you tuning in
new york big city of dreams
new york oh what a city
new york are you tuning in x4

there’s now time to unpack yet
let’s get straight out on the street
and feel no inhibitions
this city was built for me

and my head is full of questions
when did i feel this good
in the arms of my lover
burning through the night of new york

and it’s funny how time fly’s
in the city that never sleeps
it’s getting after hours
and i’m feeling the heat

i’m almost dead and buried
the day nearly done
but i want to keep on going
i’m going to kiss the sun in new york

and i’m feeling kind of selfish
i’ve been busy on your island
just having my own fun

it’s an english tradition
find some money make some time
get busy on your island
and slowly lose our minds in new york

Rakim tarafından söylenen New York adlı şarkının sözleri.


[from the movie _wildstyle_
if you was born in new york city let me hear say you know that!
you know that

aiyyoonce upon a rhyme where the scenery setsyou see stress
streets a matter of life and deathno regrets
life’s a teststrifewit special effects
neighbourhood’s full of repscities are projects
where the young cadets get stripes from the vets
and comrades quest to be the nextto finess
collect debts and select bets with death threats
object - chedderbetter your total net
where trends are set from ways to express the outfits
friends get wet tryin’ to make ends connect
avenues to checkboulevards to sweat
the smell of gunsmoke more common than cigarettes
we got clicks for wreck
we like pits for pets
we got giants and jetsthe knicksyanks and mets
we like much respect and sex extra wet
and high-tech dialect you ain’t catch yet

(the bronx
ya out there?
no doubt
brooklyn
ya out there)

[rakim]
aiyyowe got blocks and glocks with
big shots with big knots and big props
yo this is where the bullshit stops
where herbs get got
if you snitch you get shot
we get down and leave the town in a state of shock
we got dangerous hang out spots and slick cops
place called riker’s island where kids get locked
a lotta gear to rock with blocks of clothes shops
styles are top notchthis is the place to buy
so bust the box the radio station is hot
ease your mind staring at skylines from rooftops
flip scripts for chips
and new whips of the lot
quick to call a shotpollitic with thick plots
and ehcarnegie niggers a see what we got
to make sure the core of the big apple don’t rot
where seeings believing we be achieving a lot
since disc jocks created hip hopcheck it out!

(queens
ya out there?
no doubt
manhatten
no doubt
new york city
staten island
new york new york
long island
new york
ya out there)

[rakim]
aiyowe got five bouroughs of ghettos
with amny places to meetyou get lost in city streets
the city that never sleeps
mecca ? medina the population increase
the desert and the oasisnew yorkthe far east
with gods and sheiks
pretty amazons for weeks
player dons that fleece the family’s black sheep
icons that teach that we all act unique
we got stats to reach so we all have to eat
a mass of peepswith they own masterpiece
the crafts elitewe going past the beat
the latest technique no other place get as deep
who parks release some of the worlds greatest athletes
djs and mcs and graffiti artistes
who use walls and subway trains for marquees
we go back to b-boysbreakdancingbreakbeats
and it’ll never cease and on that note
we say peace

Prodigy tarafından dirtchamber-sessions albümünde söylenen New York adlı şarkının sözleri.

U tarafından All That You Cant Leave Behind albümünde söylenen New York adlı şarkının sözleri.


in new york freedom looks like too many choices
in new york i found a friend to drown out the other voices
voices on the cell phone
voices from home
voices of the hard sell
voices down the stairwell
in new york, just got a place in new york

in new york summers get hot, well into the hundreds
you can’t walk around the block without a change of clothing
hot as a hairdryer in your face
hot as a handbag and a can of mace
in new york, i just got a place in new york
new york, new york

in new york you can forget, forget how to sit still
tell yourself you will stay in
but it's down to alphaville

new york, new york, new york
new york, new york, new york

the irish have been coming here for years
feel like they own the place
they got the airport, city hall, concrete, asphalt, they even got the police
irish, italian, jews and hispanics
religious nuts, political fanatics in the stew,
living happily not like me and you
that's where i lost you... newyork

new york, new york
new york, new york

in new york i lost it all to you and your vices
still i'm staying on to figure out my mid life crisis
i hit an iceberg in my life
but you know i'm still afloat
you lose your balance, lose your wife
in the queue for the lifeboat

you got to put the women and children first
but you've got an unquenchable thirst for new york

new york, new york
new york, new york

in the stillness of the evening
when the sun has had its day
i heard your voice a-whispering
come away child

new york, new york

Eagles tarafından söylenen New York adlı şarkının sözleri.

harry got up
dressed all in black
went down to the station
and he never came back
they found his clothing
scattered somewhere down the track
and he wont be down on wall street
in the morning

he had a home
the love of a girl
but men get lost sometimes
as years unfurl
one day he crossed some line
and he was too much in this world
but i guess it doesnt matter anymore

in a new york minute
everything can change
in a new york minute
things can get pretty strange
in a new york minute
everything can change
in a new york minute

lying here in the darkness
i hear the sirens wail
somebody going to emergency
somebodys going to jail
if you find somebody to love in this world
you better hang on tooth and nail
the wolf is always at the door

in a new york minute
everything can change
in a new york minute
things can get a little strange
in a new york minute
everything can change
in a new york minute

and in these days
when darkness falls early
and people rush home
to the ones they love
you better take a fools advice
and take care of your own
one day theyre here;
next day theyre gone

i pulled my coat around my shoulders
and took a walk down through the park
the leaves were falling around me
the groaning city in the gathering dark
on some solitary rock
a desperate lover left his mark,
"baby, ive changed. please come back."

what the head makes cloudy
the heart makes very clear
the days were so much brighter
in the time when she was here
but i know theres somebody somewhere
make these dark clouds disappear
until that day, i have to believe
i believe, i believe

in a new york minute
everything can change
in a new york minute
you can get out of the rain
in a new york minute
everything can change
in a new york minute
Michael Bolton tarafından söylenen New York adlı şarkının sözleri.

start spreadin' the news, i'm leavin' today
i want to be a part of it
new york, new york
these vagabond shoes, are longing to stray
right through the very heart of it
new york, new york

i want to wake up, in a city that never sleeps
and find i'm king of the hill
top of the heap

these little town blues, are melting away
i'll make a brand new start of it
in old new york
if i can make it there, i'll make it anywhere
it's up to you, new york..new york

new york... new york
i want to wake up, in a city that never sleeps
and find i'm a number one, top of the list
king of the hill, a number one....

these little town blues, are melting away
i'll make a brand new start of it
in old new york
if i can make it there, i'll make it anywhere
it's up to you, new york... new york new york!!!

Jennifer Warnes tarafından söylenen New York adlı şarkının sözleri.

since you left me darling
the city doesn't feel right
on the street the music stopped
and the light seem half as bright
without your love
this old town's no fun at all

without your love
i only hear the loudest voices
the one's with something new to sell
and now it's all
big talk, big name, big noise, new york

i walk from the river to west broadway
every stranger spoke your name
every sign read 'yesterdaywithout your love

this old town's no fun at all
without your love
i only see the drifting shadows
of the losers and the lost
and now it's all
big talk, big name, big noise, new
İlgili Konu Başlıkları Tümü

New York, New York

New York, New York, New York kentinin resmi adı. New York eyaletinde yer aldığını gösteren adlandırma biçimi.

New York Knicks

New York Knickerbockers NBA'de mücadele eden basketbol takımlarından biridir. Koçluğunu Derek Fisher' in yaptığı takım maçlarını Madison Square Garden'de oynamaktadır.

New York Stock Exchange

New York Menkul Kıymetler Borsası'nın tarihçesi, 1792 yılına kadar iner. Bu tarihte, tüccar ve komisyoncuların oluşturdukları 24 kişilik bir grup, Wall Street'te bir ağacın altında toplanarak senet alım satımlarına başladı. Yağışlı havalarda, işler bir kahvehanede...

New York Times

The New York Times 18 Eylül 1851’de kurulmuş olan ve New York şehrinde basılan günlük bir Amerikan gazetesidir. Ülkenin önde gelen gazetelerinden sayılmaktadır.

New York Borsası

New York Menkul Kıymetler Borsası'nın tarihçesi, 1792 yılına kadar iner. Bu tarihte, tüccar ve komisyoncuların oluşturdukları 24 kişilik bir grup, Wall Street'te bir ağacın altında toplanarak senet alım satımlarına başladı. Yağışlı havalarda, işler bir kahvehanede...

New York Menkul Kıymetler Borsası

New York Menkul Kıymetler Borsası'nın tarihçesi, 1792 yılına kadar iner. Bu tarihte, tüccar ve komisyoncuların oluşturdukları 24 kişilik bir grup, Wall Street'te bir ağacın altında toplanarak senet alım satımlarına başladı. Yağışlı havalarda, işler bir kahvehanede...

Autumn In New York

New York'ta Sonbahar (film)