Referans Fransızca référence kelimesinden gelmektedirkelimenin tam karışığı Türk Dil Kurumu sözlüğünde# Tavsiye mektubu.# Kaynak.# Tavsiye.

REFERANS (türkçe) anlamı
1. 1 . Bir kimsenin yararlığını
2. yeteneğini gösteren belge.
3. 2 . Başvurulması gereken kaynak.
4. 3 . Tavsiye.
REFERANS (türkçe) anlamı
5. bir kimsenin yararlığını
6. yeteneğini gösteren belge.
REFERANS (türkçe) ingilizcesi
1. adj. referencen. reference
2. letter of recommendation
3. letter of introduction
4. credentials
REFERANS (türkçe) fransızcası
1. réfrences
REFERANS (türkçe) almancası
1. n. Handschreiben

Referans hakkında detaylı bilgi

Referans Fransızca référence kelimesinden gelmektedir kelimenin tam karışığı Türk Dil Kurumu sözlüğünde # Tavsiye mektubu. # Kaynak. # Tavsiye. olarak tanımlanmaktadır. genelde bir iş başvurusu esnasında kişinin daha önce nerede, kimlerle, neler yaptığının sorgulanması aşamasında iş başvurusunda bulunan kişinin vermiş olduğu bilgileri doğrulama maksatında bilgisine başvurulan 3. şahıs olarak değerlendirilir. güncel ve popüler kültürde ise bireysel önermek anlamına gelen argo bir kelime olan "Torpil" olarakta yorumlayanlar olmaktadır. 

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki referans maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Referans (gazete)

Referans gazetesi 2004`te yayına başladı. Başlığının altında `Türkiye`nin iş gazetesi` yazar. Sahibi Aydın Doğan, genel yayın yönetmeni Eyüp Can Sağlık. Doğan Printing Center Tesisleri`nde basılır, dağıtılır.

OSI Referans Modeli

Network altyapısındaki donanım ve yazılımlar arasındaki standardı ifade etmek için kullanılan bir modeldir. Bu model sayesinde karmaşıklık azaltılmışdır ve belli katmanlarda uzmanlaşılması için referans olmuştur ve 7 katmandan oluşturulmuştur.

Referans Mektubu

Referans mektubu, yüksek lisans başvurularında birçoküniversite tarafından gerekli belgeler arasında gösterilen referans mektubu, adından da anlaşılacağı gibi referans gösterebileceğiniz kişiler tarafından hakkınızda yazılmış bir mektup demektir. Yurtiçi ya da yurtdışı ...

En

Uzunluk, bir cismin boyunu ifade eden büyüklük. Bu büyüklük en, boy veya yükseklik yönlerinde olabilir.

İOS

Ios (Yunanca: Ίος, yerel ad: Νιός - Nios), Ege Denizi'nde Yunan adası. Kiklad Adalarında, Naksos ile Santorini arasında bulunur.

Levant

Levant veya Bilâdü'ş-Şâm (Arapça: سوريّة الكبرى), Maşrek (Arapça:المشرق), net olmayan coğrafi bir terim olup, tarihsel süreç içerisinde Toros Dağları'nın güneyindeki Orta Doğu'da geniş bir alanı belirtmektedir. Batı'da Akdeniz, güneyde Arabistan Çölü ve ...

Make

Make dosyaları bir formdan diğerini çevirme işlemini otomatikleştiren bir araçtır. Bu işlemi, çevrilecek programların ihtiyaç duyacağı diğer programları kontrol ettikten sonra gerekli programları çalıştırarak çevirme işlemini gerçekleştirir. Çevrilen programı ...

Margay

Margay (``Leopardus wiedii``), Uzun kuyruklu kedi olarak da bilinir, kedigiller (Felidae) familyasından Amerika Kıtası`nda yaşayan yırtıcı bir hayvan türü.== Özellikler ==Margay, dış görünüş olarak oseloya benzer.

Trine

''Trine'' bir beceri aksiyon platform ve bulmaca video oyunudur., Bilgisayar ve playstation aracılığıyla oynanabilir. Geliştiricisi Frozenbyte şirketidir. 3 Temmuz 2009 tarihinde yayımlanmıştır.