Torpil, halk arasında dayı, amca vb. olarak ifade edilen, herhangi bir sektörde ve herhangi bir işinizin halledilmesi ya da bir işin yapılmaması için, bağlantıları ve etkileri işi çözmeye yeterli olan kişilerin yaptığı eylem.Torpil, Savaş gemilerinde su altı silahı olarak kullanılan büyük bomba.

TORPIL (türkçe) anlamı
1. savaş gemilerinde sualtı silahı olarak kullanılan büyük bomba.
2. kayırıcı
arka.
TORPIL (türkçe) anlamı
3. 1 . Savaş gemilerinde su altı silahı olarak kullanılan büyük bomba.
4. 2 . mecazBir kimseyi kayırma işi.
5. 3 . mecazBir kimseyi kayırıcı kimse
6. arka
TORPIL (türkçe) ingilizcesi
1. n. torpedo
2. mine
3. backing
4. influence
5. pull
6. push
7. oracle
8. pie
TORPIL (türkçe) fransızcası
1. torpille [la]
2. piston [le]
TORPIL (türkçe) almancası
1. n. Torpedo

Torpil hakkında detaylı bilgi

Torpil, halk arasında dayı, amca vb. olarak ifade edilen, herhangi bir sektörde ve herhangi bir işinizin halledilmesi ya da bir işin yapılmaması için, bağlantıları ve etkileri işi çözmeye yeterli olan kişilerin yaptığı eylem.

Torpil, Savaş gemilerinde su altı silahı olarak kullanılan büyük bomba.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Bülent Torpil

1965 yılında Ankara'da doğdu. 1984'te Gençler Şampiyonu, 1993'te Dünya ikincisi olan Torpil'in skeette Türkiye rekorları da bulunmaktadır.Kaynak: kimkimdir.

Torpil (anlam Ayrımı)

Torpil(Torpido), Savaş gemilerinde su altı silahı olarak kullanılan büyük bomba.

Torpil (tatlı)

Torpil(,,) , külah tatlısı olarak da bilinir. Milföy hamuru kullanılarak yapılan kremalı bir tatlıdır. Şeklinden dolayı torpil tatlısı denmiştir. Külah şeklinde ve içinde krema olan bir tatlıdır.

Mine

Diş minesi (Latince: Substantia adamantinea, İngilizce: Enamel) vücudun en sert ve en yoğun mineralleşmiş maddesidir, ve dentin, sement ve pulpa ile beraber dişi oluşturan dört ana dokudan biridir. Normal olarak dişin görünür dental kısmıdır ve ve mutlaka alttan dentin ile ...

Oracle

Oracle, Microsoft'un ardından dünyanın en büyük ikinci yazılım şirketidir. 120.000'i aşkın çalışanı,380.000'den fazla müşterisi ile 145 ülkede faaliyet göstermektedir.

Piston

Piston Bir silindir içine hassas olarak uyarak ileri-geri hareket eden silindirik veya disk şeklinde parça. Motor, pompa ve kompresör gibi makinalarda silindirden dışarı uzanan (biyel) piston koluna bağlı olarak kullanılır. Bir otomobil motorunda yakıt-hava karışımı silindir ...