Richey James Edwards

Kısaca: Richey James Edwards (d. 22 Aralık 1967, Galler) Manic Street Preachers gitaristi. Aşırı davranışlarıyla dikkat çeken gitarist 1995`ten beri kayıptır. ...devamı ☟

Richey James Edwards (d. 22 Aralık 1967, Galler) Manic Street Preachers gitaristi. Aşırı davranışlarıyla dikkat çeken gitarist 1995`ten beri kayıptır.

Gençlik

Edwards, Güney Galler`de yetişti. Galler Üniversitesi`nde okudu. Bir yandan da Manic Street Preachers grubunun şöforlüğünü yapmaktaydı. Daha sonra gruba alındı. Edwards`ın gruba girmesiyle grup birden bire daha ünlü olmaya başladı. Edwards bir yandan gitar çalarken bir yandan da grubun şarkı sözlerini yazıyordu.

Sorunları

Bir gün NME dergisi yazarının bir röportajda grubun değerlerini sorgulamasına sinirlenen Edwards cebindeki bıçağı alarak koluna "4 Real" (Gerçeklik için) yazmıştı. Hemen hastaneye kaldırılan anatçıya 17 dikiş atıldı. Bu onun çoğu röportajında da bahsettiği gibi geçirdiği büyük depresyonun sonuçlaındandı. Kendine zarar vermeyi seven Edwards`ın ayrıca fazla alkol kullanımı ve yemek yememe sorunları da vardı. Grubun en önemli albümü The Holy Bible yayınlandıktan sonra, bir kliniğe yatmak zorunda kaldı.

Kayboluş

Grup beraber son konserlerinde Edwards`ın gitarını kırmasından etkilenerek tüm ekipmanlarını sahnede yakmıştı. 1 Şubat 1995`te grup arkadaşı James Dean Bradfield ile Amerika`ya uçması gerekirken gelmemişti. Yapılan araştırmalara göre London Embassy otelinden Cardiff`tek evine gitmişti. Daha sonra Newport`ta pasaport işlemleriyle ilgilenmiş ve otogarda görülmüştü. 7 Şubat`ta Newport`ta bir taksici Edwards`ı New Port`tan almıştı ve Edwards doğduğu yerlerde bir tur atmıştı. 14 Şubat`ta Severn View adlı bir araba servisi dükkanında arabasını bıraktı. Daha sonra bir haber alınamadı.

Günümüzde

Edwards`ın bugüne kadar Hindistan`da ve Kanarya Adaları`nda görüldüğü rapor edilmiştir ancak bu raporlarda bir gerçeklik payı bulunmamıştır. Bir çok kişi tarafından yapılan polis araştırması tatmin edici görülmemiştir. Aile 2002`de Edwards`ın yasal olarak ölü kabul edilmesini hakkında sahip olmuşlardır ancak aile bunu kabul etmemiştir. Richey Edwards`ın grup arkadaşları ise hala grup gelirinin 1/4`ünü Edwards`ın hesabına göndermektedir.Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.