Robert Pattinson 13 Mayıs 1986 yılında Londra, İngiltere`de doğdu. Spor konusunda yüksek tecrübesi olan bir spor adamı. Özellikle futbol, kayak ve snowboard yapmaktan hoşlanıyor.

Robert Pattinson kaç yaşında?

Robert Pattinson 31 yaşında.
Robert Pattinson, günü, bir Salı günü doğdu. 32. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 207 gün var.
Robert Pattinson'un burcu Boğa.
Robert Pattinson doğduğunda adı Robert Douglas Thomas Pattinson.
Evet, Robert Pattinson yaşıyor.

Robert Pattinson hakkında bilgiler

}

Robert Pattinson 13 Mayıs 1986 yılında Londra, İngiltere`de doğdu. Spor konusunda yüksek tecrübesi olan bir spor adamı. Özellikle futbol, kayak ve snowboard yapmaktan hoşlanıyor. Ayrıca müzikten de çok hoşlanıyor ve gitarla klavye çalan yetenekli bir müzisyen. Bir müzik grubunda çalıyor.

19 yaşındaki Pattinson profesyonel kariyerine kısa süre önce Uli Edel`in yönettiği, Sam West ve Benno Furmann`ın başrolde yer aldığı, bir Alman destanı olan Nibelungen`le ilgili "Ring of the Nibelungs"la başladı. Reese Witherspoon`un Vanity Fair filminin iki alternatif sonundan birinde, Witherspoon`un oğlu rolünde yer aldıysa da bu son kullanılmadı.

Robert, bunun öncesinde, Barnes Tiyatro Grubu`nun bir üyesiydi ve Thornton Wilder`ın yönettiği ``Our Town`da`` George Gibbs karakteriyle başrol oynamıştı. Robert, ayrıca, Cole Porter`ın yönettiği ``Anything Goes”da Lord Evelyn Oakleigh`` ve ``Tess of the D`Urbevilles`de`` de Alec rollerini üstlendi. Genç oyuncu, kısa süre önce ise, OSO Sanat Merkezi`nde ``Macbeth`te`` Malcom`ı oynadı.

Son olarak Harry Potter ve Ateş Kadehi filminin oyuncu kadrosuna, Üçbüyücü Turnuvası`nda Hogwarts`ı temsil edecek olan Cedric Diggory rolüyle katıldı.

Linkler  • http://www.harrypottercafe.com


Робърт Патинсън Robert Pattinson Robert Pattinson Robert Pattinson Robert Pattinson Robert Pattinson Robert Pattinson Robert Pattinson Robert Pattinson Robert Pattinson

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Robert Pattinson maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

1986

1986 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.

Harry Potter Ve Ateş Kadehi (film)

Harry Potter ve Ateş Kadehi (Özgün adı: Harry Potter and the Goblet of Fire), J. K.

Alacakaranlık (roman)

Alacakaranlık (Özgün adı: Twilight), Stephenie Meyer'in yazdığı vampir-aşk romanıdır. Kitap ilk olarak 2005'te ciltli olarak yayımlandı.

Alacakaranlık (film)

Alacakaranlık (Özgün adı:Twilight), Stephenie Meyer'in 2005'de yazdığı aynı adlı romanından uyarlanan 2008 yapımı sinema filmidir. Catherine Hardwicke'in yönettiği filmin başrollerinde Kristen Stewart (Bella Swan) ve Robert Pattinson (Edward Cullen) yer alır.

Alacakaranlık (film Müziği)

Twilight Soundtrack Albümü, 2008 yapımı olan aynı adlı Alacakaranlık filminin orijinal film müzikleri albümüdür. Filme ait şarkılar Carter Burwell tarafından bestelenmiştir, geriye kalan parçalar ise müzik danışmanı Alexandra Patsavas tarafından seçilmiştir.

Edward Cullen

Edward Cullen, Stephenie Meyer'in Alacakaranlık adlı roman serisindeki karakterlerden biridir. Alacakaranlık, Yeni Ay, Tutulma ve Şafak Vakti adlı romanlarda görülmektedir.