Rusca

Rusça (русский язык , okunuşu: ruskiy yazık), Slav Dillerinden, Avrasya'da yaygın olarak konuşulan bir dil. Rusça, Beyaz Rusça ve Ukraynaca ile birlikte Hint-Avrupa dil ailesinin Slav Dilleri grubunun Doğu Slav Dilleri alt grubuna girer.

Rusca hakkında bilgiler

Rusca ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfa: rusça

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Rusça

Rusça okunuşu: ruskiy yazık), Slav Dilleri'nden, Avrasya'da yaygın olarak konuşulan bir dil. Rusça, Beyaz Rusça ve Ukraynaca ile birlikte Hint-Avrupa dil ailesi'nin Slav Dilleri grubunun Doğu Slav Dilleri alt grubuna girer. 20.

Kriptoloji

Kriptografi, okunabilir durumdaki bir bilginin istenmeyen taraflarca okunamayacak bir hale dönüştürülmesinde kullanılan tekniklerin tümü olarak da gösterilir.

Moldova

Moldova Cumhuriyeti Doğu Avrupa’da yer alan bir devlet. Kuzey, güney ve doğusunda Ukrayna, batısında Romanya yer alır.

Silovik

Bir Silovik (силови́к, plural: siloviks or siloviki, силовики́, Rusca kuvet) kelimesinden türeniyor ve bir eski istihbarat ve askeri teşkilat mensubu, çoğ zaman KGB ve askeri subay veya diğer emniyet / savunma teşkilatlardan eğtimini görmüş olan rus politikacılara ...

Tataristan

Tataristan Rusya Federasyonuna bağlı özerk Türk devleti. Volga Nehri havzasının orta kesiminde. Volga ve Kama nehirlerinin birleştiği noktanın çevresinde yer alır. Bölgede yaşayan Tatarlara, Kazan veya İdil Tatarları ismi verilir. Kazan Tatarları, İdil-Kama Bulgarlarıyla 13. ...

Kapışma

Kapışma (orijinal adı Snatch) Guy Ritchie tarafından senaryosu yazılıp yönetilen 2000 yapımı filmdir. Başrolde Jason Statham ve Brad Pitt oynamaktadır.

Huiler

Huiler, (Arapça: هوي, Çince: 回族 pinyin: Huí­zíº, Xiao'erjing: حُوِ ذَو ), Çin Halk Cumhuriyeti'nin 56 resmí etnik grubunun biri olan dini etnik grupdur. Dil ve fiziksel yapı açısından Han ulusu ile aynı olup İslam dinine bağlıdır. Dilleri ...

Adigeler

İçindekiler1) En İlkel Sosyal Yapılanma2) Klan ve Kabile Örgütlenmesinin Ortaya Çıkışı3) Kabile Toplumunun Çözülmesi: Feodalizin Ortaya Çıkışı4) 19.yüzyılda Adigey’in Sosyal Yapısı5) Kabilelere Göre Egemen Sınıf Sömürülen Köylü Sınıfı6) ...

Türkü Hazer

Genç oyuncu Türkü Hazer 1980 yılında İstanbul doğdu. 2 sene Devlet Sinema Enstitüsü'nde okudu. Eğitimine halen Marmara Üniversitesi'nde devam etmekte.

Kapital (kitap)

Ekonomi Politiğin Eleştirisi alt başlıklı kitap, Karl Marx'ın en önemli yapıtlarındandır. Toplam üç cilttir.

Kokain Romanı

Kokain Romanı ya da Kokainle Roman ("Роман с кокаином"), ilk olarak 1934 yılında "Numbers" adlı Paris`te yerleştirilmiş göç dergiside yayımlanmış bir Rus hikayesi. Yazarı, M.Ageyev.