Socrates

Sokrates M.Ö. 469-399 yılları arasında yaşamış olan ünlü Yunanlı düşünür, filozof] Pla­ton'un hocası olan Sokrates, görüşleri, tar­tışmaları yeni iktidarın temsilcileri tarafın­dan beğenilmediği için, yeni tanrılar icad ettiği, görüş ve tartışmalarıyla, gençleri baş­tan çıkardığı gerekçesiyle ölüme mahkum edilmiştir.

Socrates (ingilizce) almancası
1. npr. sokrates (m)
Socrates (ingilizce) italyancası
1. s. (Stor
2. gr) Socrate
Socrates (ingilizce) ispanyolcası
1. npr. sócrates (m)

Socrates kaç yaşında?

Socrates öldüğünde, 57 yaşındaydı.
Socrates, günü, bir Cuma günü doğdu. Yaşasaydı 58. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 184 gün vardı.
Socrates 1.93 m uzunluğunda.
Socrates'in burcu Balık burcuydu.
Hayır, Socrates 12/04/2011 tarihinde öldü.

Socrates hakkında bilgiler

Sokrates
Sokrates
Sokrates M.Ö. 469-399 yılları arasında yaşamış olan ünlü Yunanlı düşünür, filozof. Pla­ton'un hocası olan Sokrates, görüşleri, tar­tışmaları yeni iktidarın temsilcileri tarafın­dan beğenilmediği için, yeni tanrılar icad ettiği, görüş ve tartışmalarıyla, gençleri baş­tan çıkardığı gerekçesiyle ölüme mahkum edilmiştir

Detaylı bilgi için bakınız: Sokrates
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Socrates (futbolcu)

Sócrates Brasileiro Sampaio de Souza Vieira de Oliveira (19 Şubat 1954- 4 Aralık 2011) daha çok bilinen kısa adıyla Sócrates Brezilyalı eski bir futbolcudur. Oyunu okumadaki yeteneğiyle büyük takdir toplamıştır.

Socrates (anlam Ayrımı)

Socrates şu anlamlara gelebilir:

Socrates Scholasticus

Konstantinopolisli Socrates, ayrıca Socrates Scholasticus olarakta bilinir,

Demon

Demon, Hıristiyan literatürde cin ve şeytan anlamında kullanılmış bir terimdir. Terimin kökeni eski Yunanca`da tamamen farklı anlamlarda kullanılmış olan daimon sözcüğüdür.