Socrates

Sokrates M.Ö. 469-399 yılları arasında yaşamış olan ünlü Yunanlı düşünür, filozof] Pla­ton'un hocası olan Sokrates, görüşleri, tar­tışmaları yeni iktidarın temsilcileri tarafın­dan beğenilmediği için, yeni tanrılar icad ettiği, görüş ve tartışmalarıyla, gençleri baş­tan çıkardığı gerekçesiyle ölüme mahkum edilmiştir.

Socrates (ingilizce) almancası
1. npr. sokrates (m)
Socrates (ingilizce) italyancası
1. s. (Stor
2. gr) Socrate
Socrates (ingilizce) ispanyolcası
1. npr. sócrates (m)

Socrates kaç yaşında?

Socrates öldüğünde, 57 yaşındaydı.
Socrates, günü, bir Cuma günü doğdu. Yaşasaydı 58. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 87 gün vardı.
Socrates 1.93 m uzunluğunda.
Socrates'in burcu Balık burcuydu.
Hayır, Socrates 12/04/2011 tarihinde öldü.

Socrates hakkında detaylı bilgi

Sokrates
Sokrates
Sokrates M.Ö. 469-399 yılları arasında yaşamış olan ünlü Yunanlı düşünür, filozof. Pla­ton'un hocası olan Sokrates, görüşleri, tar­tışmaları yeni iktidarın temsilcileri tarafın­dan beğenilmediği için, yeni tanrılar icad ettiği, görüş ve tartışmalarıyla, gençleri baş­tan çıkardığı gerekçesiyle ölüme mahkum edilmiştir

Detaylı bilgi için bakınız: Sokrates
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Socrates (futbolcu)

Sócrates Brasileiro Sampaio de Souza Vieira de Oliveira (19 Şubat 1954- 4 Aralık 2011) daha çok bilinen kısa adıyla Sócrates Brezilyalı eski bir futbolcudur. Oyunu okumadaki yeteneğiyle büyük takdir toplamıştır.

Socrates (anlam Ayrımı)

Socrates şu anlamlara gelebilir:

Socrates Scholasticus

Konstantinopolisli Socrates, ayrıca Socrates Scholasticus olarakta bilinir,

Demon

Demon, Hıristiyan literatürde cin ve şeytan anlamında kullanılmış bir terimdir. Terimin kökeni eski Yunanca`da tamamen farklı anlamlarda kullanılmış olan daimon sözcüğüdür.

Aporia

Genel olarak konuşmacının konunun hangi yönü takip etmesi gerektiği, konuya nereden başlanıp nerede bitirileceği, ne deneceği hakkında yolunu yitirdiği durumun adı olarak ya da konuşmacının ne söyleyeceğini ya da düşüneceğini bilmediği bir durumda başvurduğu, genellikle ...

Felsefe

Felsefe, varlık, anlam ve öz sorunlarının eleştirel bir yaklaşımla araştırılmasına ve varılan sonuçların sistemli bir biçimde ortaya konmasına yönelik düşünsel etkinlik. Yokluğa karşıt olarak var olan şey. Oluşa karşıt bir şey olarak, değişmeden aynı kalan gerçeklik. ...

Varoluşçuluk

İdealardan fiziksel nesnelere, canlı varlıkların kökeninden, Tanrı'nın doğasına kadar felsefenin inceleme alanına giren en önemli temalar, varoluş sorunuyla çok yakından ilgilidir.