Sting

Kısaca: Gordon Matthew Thomas Sumner, tanındığı sahne adıyla Sting (d. 2 Ekim 1951), İngiliz müzisyendir. ...devamı ☟

Sting
StingSting'in solo kariyeri, 1982 yılında, Police ile yollarını ayırmadan iki yıl önce başladı. Bu yıl içinde "Brimstone And Treacle"da oynadı ve İngiltere popülaritesini oldukça arttırdı. Police ile turnelere devam ederken, Dire Straits'in "Money For Nothing" adlı albümünde yazar ve şarkıcı olarak yer aldı.

1985 yılına gelindiğinde Police grubunun diğer üyeleri solo kariyerlerine başlamışlardı ve Sting de "Blue Tutles" adlı bir grup kurarak çoktan turnelere başlamıştı. Grupta; Branford Marsalis (alto saksofon), Kenny Kirkland (klavye) ve Omar Hakim (bateri) gibi caz ustaları yer alıyordu. Grup daha sonra, Sting'in Phil Collins'le bir yardım konserinde yer almasından hemen sonra stüdyoya kapanarak bir de albüm kaydetti. "Dream Of The Blue Turtles"ta Sting, Police?in son albümü "Synchronicity" için yazdığı şarkı sözlerinden oldukça farklı sözleryaratmıştı ve albümden, başarısını devam ettirmesini sağlayan üç hit kırkbeşlik çıktı; "If You Love Somebody Set Them Free" (İngiltere #26, Amerika #3), "Fortress Around Your Heart" (İngiltere #49, Amerika #38) ve "Russians" (İngiltere #12, Amerika #16). Albümden sonra grup, Michael Apted'in yönetmenliğinde bir de konser kaydı gerçekleştirdi. Kayıt, albüm haline getirilerek daha sonra kaset ve CD olarak ta piyasaya sürüldü.

Blue Turtes'la turnelerinin ardından, Sting tekrar stüdyoya kapanarak 1987 yılında "...Nothing Like The Sun"ı kaydetti. Albümde Marsalis ve eski Police gitaristi Andy Summers'ın yanı sıra konuk sanatçı olarak Eric Clapton ve Mark Knopfler gibi sanatçılar da yer aldı. Albüm çıkar çıkmaz büyük bir başarı yakaladı. Çalışmada yer alan "They Dance Alone" ve eski bir Jimi Hendrix şarkısı olan "Little Wing", bu başarının en büyük mimarlarından oldu. "Little Wing", Gil Evans'ın yaptığı son orkestral aranjmanlardan biriydi. Albümüm ardından Sting "Amnesty International's Human Rights Now" turnesinde yer aldı ve bunu takip eden iki seneyi Brezilya ve Hindistan'daki yağmur ormanlarını korumak amaçlı bağış konserleri düzenleyerek geçirdi.

Bunun yanısıra kendi plak şirketi "Pangaea"yı kurdu, ve burayı seksenlerin sonunda pek çok caz sanatçısının evi haline getirdi. 1990 yılının Ağustos ayında "Nothing Like The Sun"dan "An Englishman In New York", Ben Liebrand'ın yeniden düzenlemesiyle (remix) İngiltere listelerinde 15 numaraya kadar yükseldi.

1991 yılına gelindiğinde, Sting, "The Soul Cages"i kaydetti, ve albümden çıkan ilk kırkbeşlik "All This Time" Amerika listelerinde 5 numaraya kadar yükseldi. Benzer bir tını kulanarak "Ten Summoner's Tales"ı kaydetti, ancak albüm bir öncekinden daha da kaliteliydi, ve "If I Ever Lose My Faith In You", "Fields Of Gold" gibi şarkılar uzun bir süre müzik listelerinde yer aldı. 1993 yılında Bryan Adams ve Rod Steward'la "The Three Musketeers" (Üç Silahşörler) için kaydettiği "All For Love" ile Amerika listelerinde 1 numaraya, İngiltere listelerinde 2 numaraya kadar yükseldi.

1994 yılında çıkardığı, bir 'derleme' olma özelliği taşıyan "Fields Of Gold", Sting'in o güne dek yaptığı şarkıların seçmelerinden oluşuyordu. Bunun yanında "When We Dance" ve "This Cowboy Song" adında iki de yeni şarkıya yer verdi. Albüm, çıktığı yıl, İngiltere listelerinde 9 numarya kadar yükseldi.

Albümün çıkışınının ertesi senesinde Sting oldukça problemli bir dönem geçirdi. Muhasebecisine karşı dava açan Sting, muhasebecesini yolsuzlukla suçluyordu. Uzun ve bir o kadar sıkıntılı geçen davanın ardından mahkemece haklı bulundu, ve muhasebeci Keith Moore altı ay hapis cezasına çarptırıldı.

1996 yılında çıkan "Mercury Falling" her ne kadar satış kaygısıyla kaydedilmiş bir albüm olarak algılansa da, Sting hayranları ve müzik eleştirmenleri albümden oldukça memnun kaldılar. 1999 yılına kadar stüdyo çalışmalarına ara veren ünlü sanatçı, zamanının büyük bir kısımını dünya çapında konserlerle geçirdi. 1999 yılına geliniğinde tekrar stüdyoya kapanan Sting, hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak bir albümle geri döndü. "Brand New Day" ve çıkan aynı adlı ilk kırkbeşlik, Sting'in yeteneğinden ve benliğinden hiçbir şey kaybetmediğinin kanıtı gibiydi. "Brand New Day" kırkbeşliği 1999 yılının Eylül ayında İngiltere listelerinde 13 numaraya kadar yükseldi.

"Şu anda en büyük hayalim, evimini arka bahçesinde, arkadaşlarıma müzikli bir yemek ziyafeti çekmek" dedi Sting 2001 yılındaki bir röportajında... İtalya'daki evine Christian McBride ve Jason Rebello gibi caz devlerini davet eden, ve bu dinleti için hazırlıklarını sürdüren Sting, davet akşamı olan 11 Eylül'de büyükbir yıkım yaşadı. 11 Eylül saldırıları olmuştu, ve dinleti iptal edilme noktasına gelmişti ki, Sting devam kararı aldı ve arkadaşlarına buruk ta olsa hoş bir akşam yaşattı. Kayıtlar daha sonra "... All This Time" isimli bir albümde toplandı ve DVD, VHS, CD ve kaset olarak piyasaya sürüldü.

Sting

1. anlamı kazıklamak; iğneli söz; acımak, acı vermek, sızlamak; tahrik etmek; diken yarası; canını yakmak; acı, elem; arı gibi sokmak; saik, dürtu; batmak, iğne gibi acıtmak; ısırgan tüyü; zehirli iğne, arı iğnesi; batma; sokma.
2. anlamı sokmak. acıtmak. sızlatmak. yakmak. acımak. sızlamak. yanmak. batma. acı. sızı. (arı.akrep.vb.) iğne. ısırgan tüyü.
3. anlamı sokmak. acitmak. sizlatmak. yakmak. acimak. sizlamak. yanmak. batma. aci. sizi. (ari. akrep. vb.) igne. isirgan tüyü.

Sting

Sting İngilizce anlamı ve tanımı

Sting anlamları

  1. (v. t.) Anything that gives acute pain, bodily or mental; as, the stings of remorse; the stings of reproach.
  2. (v. t.) A sharp-pointed hollow hair seated on a gland which secrets an acrid fluid, as in nettles. The points of these hairs usually break off in the wound, and the acrid fluid is pressed into it.
  3. (v. t.) To pierce or wound with a sting; as, bees will sting an animal that irritates them; the nettles stung his hands.
  4. (v. t.) To goad; to incite, as by taunts or reproaches.
  5. (v. t.) The thrust of a sting into the flesh; the act of stinging; a wound inflicted by stinging.
  6. (v. t.) To pain acutely; as, the conscience is stung with remorse; to bite.
  7. (v. t.) A goad; incitement.
  8. (v. t.) The point of an epigram or other sarcastic saying.
  9. (v. t.) Any sharp organ of offense and defense, especially when connected with a poison gland, and adapted to inflict a wound by piercing; as the caudal sting of a scorpion. The sting of a bee or wasp is a modified ovipositor. The caudal sting, or spine, of a sting ray is a modified dorsal fin ray. The term is sometimes applied to the fang of a serpent. See Illust. of Scorpion.

Sting tanım:

Kelime: sting
Söyleniş: 'sti[ng]
İşlev: verb
Türleri: stung /'st&[ng]/; sting·ing /'sti[ng]-i[ng]/
Kökeni: Middle English, from Old English stingan; akin to Old Norse stinga to sting and probably to Greek stachys spike of grain, stochos target, aim
transitive senses
1 : to prick painfully: as a : to pierce or wound with a poisonous or irritating process b : to affect with sharp quick pain or smart hail stung their faces
2 : to cause to suffer acutely stung with remorse
3 : OVERCHARGE, CHEAT
intransitive senses
1 : to wound one with or as if with a sting
2 : to feel a keen burning pain or smart; also : to cause such pain
- sting·ing·ly /-i[ng]-lE/ adverb

Sting ile eşanlamlı (synonym) kelimeler

Bite, Bunko, Burn, Con, Flimflam, Gyp, Hustle, Pang, Prick, Stick, Stinging, Twinge,

Sting

İngilizce Sting kelimesinin İspanyolca karşılığı.
s. aguijón, espigón; aguijonazo, picada, picadura, picotada, picotazo, pinchazo; escozor, picazón
v. picar, punzar

Sting

İngilizce Sting kelimesinin Fransızca karşılığı.
n. dard (abeille); piqûre (guêpe); crochet vénimeux (serpent); pointe; mordant; vigueur
v. piquer; sentir des élancements; picoter, estamper; stimuler; décevoir; causer des douleurs

Sting

İngilizce Sting kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Stachel; Stich
v. stechen; wehtun; quälen; betrügen

Sting

İngilizce Sting kelimesinin İtalyanca karşılığı.
s. puntura, punzecchiatura; trafittura; fitta; (fig) tormento, morso, tarlo; (fam) forza, vigore, energia; (fig) stimolo, pungolo, sprone, incentivo; (Zool) pungiglione, aculeo; (Bot) pelo urticante
v. pungere, pizzicare; bruciare; (fig) ferire, offendere; (fig) spronare, stimolare, pungolare, incitare; (sl) far tirare fuori a, (pop) scucire a

Sting

İngilizce Sting kelimesinin Portekizce karşılığı.
s. aguilhão; ferrão; picada
v. picar, ferroar, ferretoar, aguilhoar; doer , atormentar; trapacear

Sting

f. sokmak (arı vs.), ısırmak, sızlatmak, acıtmak, canını yakmak, incitmek, kırmak, sokmak, kışkırtmak, tahrik etmek, kazıklamak, içine oturmak, koymak, sızlamak, acımak, yanmak, acı olmak, acı çekmek
i. iğne (arı vs.), acı söz, ısırgan otu tüyü, batma, yakma, acı, azap, sızı, ızdırap, ısırma, zehir dişi, sokma yarası, şiddet, güç, iğne

Sting

İngilizce Sting kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
zn. steek; steken
ww. steken; zeer doen; lijden; opwekken; oplichten

Sting

n. act of stinging; sharp pain or wound caused a stinger; sharp organ or part (Botany, Zoology); covert operation executed by undercover agents to collect evidence or apprehend criminals (Slang)
v. prick with a stinger; cause pain; cause to suffer; stimulate, urge; deceive, cheat

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Sting Resimleri

Sting (güreşçi)
2 yıl önce

Steve Borden (d. 20 Mart 1959), daha çok bilinen adı ile Sting, Amerikan profesyonel güreşçi, aktör, yazar ve vücut geliştiricidir. Şu anda All Elite...

Sting (güreşçi), 1959, Batista, Big Show, Bobby Lashley, Booker T, Carlito, Chris Benoit, Eddie Guerrero, Hulk Hogan, Jeff Hardy
Belalılar (film, 1973)
6 yıl önce

Belalılar 1973 ABD yapımı komedi filmidir. Özgün adı The Sting dir. Filmin adı kelime olarak "dolandırıcılık, üçkâğıtçılık yapmak, kazık atmak" anlamına...

Sting (anlam ayrımı)
6 yıl önce

Sting, J. R. R. Tolkien'in kurgusal Orta Dünya evreninde bir kılıç. Sting, müzisyen. J. R. R. Tolkien'in Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi eserlerinde geçen...

All for Love
6 yıl önce

tarafından Üç Silahşörler filmi için yazılmış ve Adams, Rod Stewart ve Sting tarafından icra edilmiş bir rock parçasıdır. Şarkının müzikal tarzı ve prodüksiyonu...

George Roy Hill
6 yıl önce

filmi ile En İyi Yönetmen Akademi Ödülü'ne aday gösterilmiş, 1974'te The Sting (Belalılar) ile ödülü kazanmıştır. 1975 yılı Cannes Film Festivali jüri...

George Roy Hill, 1921, 2002, 20 Aralık, 27 Aralık, ABD, Akademi í–dülleri, Bob Fosse, Cabaret (film), Cannes Film Festivali, En İyi Yönetmen Akademi í–dülü
The Police
4 yıl önce

birçok ünlü şarkısını üretmişlerdir. Sting (Gordon Sumner): bas gitar ve vokal. Daha önce Last Exit grubun üyesiydi. Sting hemen tanınan sesi, ve yazdığı orijinal...

Stormy Monday
2 yıl önce

tarafından çekilen dram, gizem filmidir. Filmde Sean Bean, Tommy Lee Jones, Sting ve Melanie Griffith yer almıştır. Filmin müziği Figgis tarafından yazılmıştır...

Orta Dünya savaş aletleri
2 yıl önce

Orcrist'i Thorin ve Sting'i Bilbo aldı. Sting, ortalama boydaki bir insan ya da elf için bir kama sayılırdı, fakat bir hobbit için Sting bir kılıç sayılırdı...