Tyrannosaurus rex, 13 metreye varan uzunluğu, 6.8 tona varan ağırlığı ve 5 metrelik boyu ile dünyada yaşamış en büyük etçil canlılardan biri...

T Rex hakkında detaylı bilgi

Tyrannosaurus rex, 13 metreye varan uzunluğu, 6.8 tona varan ağırlığı ve 5 metrelik boyu ile dünyada yaşamış en büyük etçil canlılardan biri olarak ilgi toplamış, filmlere ve kitaplara konu olmuştur. Türün en önemli özelliklerinden biri de genellikle dişilerin erkeklerden daha büyük oluşudur. T. rex ler bir ısırışta 245 kg kemikli eti yiyebilirler. Detaylı bilgi edinmek için lütfen Tyrannosaurus konu başlığına tıklayınız.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

T-Rex

Aradığınız kelime iki farklı anlam yüklüdür. Aşşağıda bulunan karşılıklardan uygun olanına tıklayarak aradığını bilgiye ulaşabilirsiniz.

T-Rex (otomobil)

Üç tekerlekli motosiklet, şehiriçi kullanım içindir, tek kişiliktir, benzinle hareket eder, 1994 yılında üretime başlanmıştır.

T-Rex (helikopter)

T-Rex, Tayvan merkezli Align Corporation tarafından üretilen radyo kontrollü model helikopter serisidir. İlk olarak T-Rex 450 modelinin piyasaya sürülmesinin ardından, ürün çeşidi T-Rex 250 mikro elektrikli helikopterden, daha büyük boyutlardaki 500 ile 600 modelleri ile en büyük ...

T. Rex

Tyrannosaurus, Jura Devrinin sonları (150 milyon yıl önce) ile Kretase Devrinin sonları (65 myö) arasında yaşamış avcı bir dinozor cinsi. Tyrannosaurların çoğu, kafatasları 1 metreden daha uzun olan iri avcılardı.

Mr. T

Mr. T (asıl adı: Lawrence Tureaud) (d. 21 Mayıs 1952, Şikago, Illinois, ABD), ABD'li aktör ve dizi oyuncusu. Rocky III filminde Rocky ile dövüşen çılgın boksör ''Clubber Lang'' rolünde ve 1983-1987 yılları arasında yayınlanan Amerikan Dizisi A Takımı'ndaki Çavuş Bosco "B.A." ...

Request For Comments

Request For Comments (''RFC''), (tr: ''Yorumlar için talep''"), TCP/IP nin tanımlanmasında kullanılan standart numaralara sahip dökümanlardır.

Shania Twain

Shania Twain, 28 Ağustos 1965'de Kanada'da dünyaya geldi. Hemen tüm şarkıcılar gibi onun da çocukluğu müzikle geçti. Büyük sıklıkla odasına kapanır, gitar çalar, sessizce şarkılar yazar, söylerdi.

Dâstân-ı Şeyh-i Şefâ'ât-kâr Bâmürid-i Sahib-İnkâr

Dâstân-ı Şeyh-i Şefâ`ât-kâr Bâmürid-i Sahib-İnkâr, 17. yüzyılda Nev`izade Atâyi tarafından yazılmış bir şiirdir. İdam cezası alan, fakat sonradan cezası padişah tarafından düşürülen birini konu alır. Beyitler hâlinde yazılmıştır.

Request For Comments (RFC)

Request For Comments (RFC), (tr: ``Yorumlar için talep``"), TCP/IP nin tanımlanmasında kullanılan standart numaralara sahip dökümanlardır.

Grand Prix De Littérature Policière

Grand Prix de Littí©rature Policií¨re Yazar ve edebiyat eleştirmeni Maurice-Bernard Endrí¨be tarafından 1948 senesinde verilmeye başlayan Fransız polisiye edebiyat ödülü. Fransa`da suç ve polisiye romanlarına verilen en prestijli ödüldür. Her sene, yıl içinde yayımlanmış en ...