Taklit (impersonation) ruhsal irtibat seanslarında, tekamül düzeyi geri bir bedensiz varlığın medyumu ve ‘hazirun`dakileri aldatmak üzere bir başkasının kılığına girerek rol yapmasına ruhçulukta verilen addır. Taklit girişiminde bulunan bedensiz varlıklar, kendilerini, kimi zaman dünyada yaşamış saygın ve ünlü insanların isimleriyle, kimi zaman bir peygamber, bir yol gösterici, bir lider ismini kullanarak yüce bir varlıkmış gibi sunarlar; kendisini Tanrı olarak sunanlara ...

TAKLIT (türkçe) anlamı
1.
2. 1 . Belli bir örneğe benzemeye veya benzetmeye çalışma.
3. 2 . Birinin davranışlarını
4. konuşmasını tekrarlayarak eğlenme:
Hele taklitleri? -Kadın taklidi
5. Arap taklidi hepsini birbirinden güzel yapıyordu.- Y. Z. Ortaç.
6. 3 . Benzetilerek yapılmış şey
imitasyon.
TAKLIT (türkçe) anlamı
7. belli bir örneğe benzemeye ya da benzetmeye çalışma
8. öykünme.birinin davranışlarını
9. konuşmasını yineleyerek eğlenme.ve a. benzetilerek yapılmış (şey).
TAKLIT (türkçe) ingilizcesi
1. adj. imitated
2. imitative
3. fake
4. false
5. counterfeit
6. sham
7. bogus
8. mock
9. pinchbeck
10. simulated
11. sniden. imitation
12. fake
13. sham
14. mimicry
15. mockery
16. mimic
17. mock
18. simulation
19. simulacrum
20. affectation
21. bastard
22. echo
23. gold brick
24. hit off
25. impression
26. mimesis
27. repetition
28. reproduction
29. take off,
TAKLIT (türkçe) fransızcası
1. contrefait/e
2. en toc
TAKLIT (türkçe) almancası
1. n. Dublette
2. Imitation
3. Nachäfferei
4. Nachahmung
5. Nacharbeit
6. Reproduktionadj. imitiert
7. künstlich
8. unecht

Taklit hakkında bilgiler

Taklit (impersonation) ruhsal irtibat seanslarında, tekamül düzeyi geri bir bedensiz varlığın medyumu ve a€˜hazirun`dakileri aldatmak üzere bir başkasının kılığına girerek rol yapmasına ruhçulukta verilen addır. Taklit girişiminde bulunan bedensiz varlıklar, kendilerini, kimi zaman dünyada yaşamış saygın ve ünlü insanların isimleriyle, kimi zaman bir peygamber, bir yol gösterici, bir lider ismini kullanarak yüce bir varlıkmış gibi sunarlar; kendisini Tanrı olarak sunanlara da rastlanır. Genellikle, ruhçulukta teşevvüş denilen kargaşa dönemini atlatamamış bedensiz varlıklar olan taklitçi varlıklar, obsedör karakteri gösterirler. Gerektiğinde, medyumun hafızasını ve psişik yeteneklerini kullanarak edindikleri bilgileri, kendilerinin sözkonusu kişi olduğunu kanıtlamada kullanırlar. Taklit olaylarında operatör veya hazirun tuzağa düşüp kandırıldıkları takdirde obsesyon denilen tehlikeli olayla karşılaşılır.

Ayrıca bakınızPortal|Spiritüalizm

Kaynakça  • Dictionary of Mysticism, Nevill Drury
Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki taklit maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Filatelik Taklit Ve Sahtekarlıklar

Filatelik taklit ve sahtekarlıklar deyimi Posta pulu görünümü verilmiş ama posta pulu olmayan etiketler için kullanılır, bunlar genellikle kandırmak ve dolandırmak amacı ile üretilirler.

Taklit (spiritüalizmde)

Taklit (İn. ''impersonation'') ruhsal irtibat seanslarında, tekamül düzeyi geri bir bedensiz varlığın medyumu ve ‘hazirun’dakileri aldatmak üzere bir başkasının kılığına girerek rol yapmasına ruhçulukta verilen addır. Taklit girişiminde bulunan bedensiz varlıklar, ...