Taylor Swift

Kısaca: Taylor Swift (d. 13 Aralık 1989) Amerika Birleşik Devletleri|ABD'li bir country müzik|country şarkıcısı, oyuncu, banço ve gitar müzisyenidir. 2006 yılında ilk albümünü çıkaran Swift, bu albümden yayımladığı ilk tekli "Tim McGraw" Amerikan country müzik listesinde altı numaraya kadar yükseldi. ...devamı ☟

Taylor Swift (d. 13 Aralık 1989) ABD'li bir country şarkıcısı, oyuncu, banço ve gitar müzisyenidir. 2006 yılında ilk albümünü çıkaran Swift, bu albümden yayımladığı ilk tekli "Tim McGraw" Amerikan country müzik listesinde altı numaraya kadar yükseldi. 2008'de çıkan ikinci albümü Fearless'ten beş tekli çıkaran Swift, bu teklilerden "Love Story"nin Amerikan müzik listesi dört numaraya kadar yükselmesiyle ilk kez bu listede ilk beşte yer alma başarısını gösterdi. Ardından aynı albümdeki "You Belong with Me" adlı eseriyle, ABD'de iki numaraya kadar yükseldi.

Hayatı

1989 Pennsylvania doğumlu Swift, daha sonraları ailesiyle beraber Tennessee'deki Hendersonville kasabasına taşındı. Verilmiş demeçlere göre, Swift'in en çok örnek aldığı isimler; bir opera sanatçısı olan ninesi ve bir başka country-pop şarkıcısı LeAnn Rimes'tır. Her ne kadar ailesi, sanatsal ve klasik müziklerle içiçe bulunsa da, Swift, küçüklüğünden başlayarak country müziğe ilgi duymaya başladı. On üç yaşında bir plak şirketiyle anlaşan Swift, burasının "istediği yer olmaması" nedeniyle bu şirketten ayrıldı. Taşındıkları Nashville'de "The Bluebird Cafíé" adlı mekanda şarkı söylemeye başlayan Swift, sonunda 2006'da ilk çıkışını yaptı ve ilk albümü "Taylor Swift"i satışa sundu. Başta "Should've Said No", "Teardrops On My Guitar" ve "Our Song" olmak üzere "country" listelerinin üst sıralarında yer alan şarkılar çıkaran Swift, 2008'de ise "AT&T TEAM USA Soundtrack" albümü için "Change" adlı şarkısını yayımladı. "Change"in ilk haftasında on numaraya yerleşmesiyle ilk defa bir şarkısını ilk ona sokma başarısını gösteren sanatçının sesi, benzer tarzda müzikler yapan sanatçı Avril Lavigne ile karşılaştırılmaktadır. Sanatçı, son olarak Kasım 2008'de yayımladığı platin plaketli albümü "Fearless"ın ardından; 2010 yılında gösterime sokulması planlanan "Sevgililer Günü" adlı filmindeki rolü üzerinde çalışmaktadır. Filmografi Diskografi 'de" target="_blank"> Swift.] } ;Albümler * 2006: Taylor Swift * 2008: Fearless ;EP'ler * 2007: Sounds of the Season: The Taylor Swift Holiday Collection * 2008: Beautiful Eyes ;Canlı albümler *2008: Live From SoHo ;Video albümler *2008: "CMT Crossroads: Taylor Swift & Def Leppard"

Kaynaklar

Vikipedi

misafir - 8 yıl önce
taylor çok güzelsin müziklerine bağılıyorum

misafir - 8 yıl önce
taylor swift e bayılıyorum özellikle love story şarkısına

misafir - 8 yıl önce
taylor çok başarılısın çok güzelsin ve sesinde çok güzel seni çok beğeniyorum

misafir - 8 yıl önce
tylor swift senin kadar ing şarkıları güzel söyleyen duymadm senin kadar güzel birisi görmedmm:))

misafir - 8 yıl önce
mıley ile seni çok seviyorum ikinizin bir düeti var fifteen çok güzel söylüyorsunuz ve crayzier da çok güzel you belong with me yi de eklemeden edemicem ailelerinize sonsuz teşekkürler sizin gibi güzel insanlar yetiştirdikleri için çoookçooooookçoooooo0kçoooook thank you inşallah başarılarınız daha da artar güzel mutlu vehuzurlu bir hayat dilerim...

misafir - 8 yıl önce
taylor swift prenses gibisin aynı bütün şarkılarını ezbere biliyorum sizin hayranınızım

misafir - 8 yıl önce
taylor swift sein yabancıların en güzel ve en çok şarkıyı güzel söyleyen olduğun için en çok seni seviyorum

misafir - 8 yıl önce
taylor Swift e bayılıyorum ama miley Cyruc için aynı şeyi söyleyemiycem.Bira falan içiyo kız

misafir - 8 yıl önce
çok güzzeLsin ve tayLor Lautner iLe çok yakışıosunuz ! sesin de süper... şarKıLarını dinLemeye bayıLıorum.. TeßRiKLeR

misafir - 8 yıl önce
Taylor swift sen çok güzelsin.Benim en sevdiğim şarkıcıların içindesin.Sana hayranım sesinle ve güzelliğinle benim gözümde harikasın:)

misafir - 8 yıl önce
tek kelimeyle mükemmelsin sesin müziğin güzelliğin... şarkılarının sözleride cok güzel hep aşk üzerine ve genelde duygusallar zaten seni ordaki bircok şarkıcıdan ayıran özellikte bu hiç değişme ve hep böyle kal çünkü sen böyle mükemmelsin...:)

misafir - 8 yıl önce
Taylor swift'in yeni albümü ''FEARLESS''I tavsiye ediyorum.Kesinlikle mükemmel bir albüm.Taylor Swift fanlarının bu albümümü dinlemelerini tavsiye ediyorum. I love youu Taylor :)

misafir - 8 yıl önce
Taylor Swift'in albümü İstanbul'da satılıyor mu .Bilen varsa lütfen söylesin.

misafir - 8 yıl önce
taylor swift senin bütün şarkılarınıı bayılıyorum sana hayranım ya..

misafir - 8 yıl önce
TAYLOR BENCE DÜNYADAKİ ENNN GÜZEL ŞARKI SÖYLEYEN. BEN TAYLORA BAYILIYORUM O BENCE ÇOKKKK GÜZEL...

misafir - 8 yıl önce
Taylor Swift ben engüzel bayanı en güzel şarkı söyleyeni

misafir - 8 yıl önce
onun kadar güzel şarkı söyleyen ve çok güzel olan biri görmedim o çok tatlı ve çok çok ama çokk güzelll prensesler kadar güzelll bence ben onun en büyük hayranıyımmmm

Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Taylor Swift Resimleri