Taylor Swift (d. 13 Aralık 1989) Amerika Birleşik Devletleri|ABD'li bir country müzik|country şarkıcısı, oyuncu, banço ve gitar müzisyenidir. 2006 yılında ilk albümünü çıkaran Swift, bu albümden yayımladığı ilk tekli "Tim McGraw" Amerikan country müzik listesinde altı numaraya kadar yükseldi. ...

Taylor Swift kaç yaşında?

Taylor Swift 27 yaşında.
Taylor Swift, günü, bir Çarşamba günü doğdu. 28. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 56 gün var.
Taylor Swift'in burcu Yay.
Evet, Taylor Swift yaşıyor.

Taylor Swift hakkında bilgiler

Taylor Swift (d. 13 Aralık 1989) ABD'li bir country şarkıcısı, oyuncu, banço ve gitar müzisyenidir. 2006 yılında ilk albümünü çıkaran Swift, bu albümden yayımladığı ilk tekli "Tim McGraw" Amerikan country müzik listesinde altı numaraya kadar yükseldi. 2008'de çıkan ikinci albümü Fearless'ten beş tekli çıkaran Swift, bu teklilerden "Love Story"nin Amerikan müzik listesi dört numaraya kadar yükselmesiyle ilk kez bu listede ilk beşte yer alma başarısını gösterdi. Ardından aynı albümdeki "You Belong with Me" adlı eseriyle, ABD'de iki numaraya kadar yükseldi. ==Hayatı== 1989 Pennsylvania doğumlu Swift, daha sonraları ailesiyle beraber Tennessee'deki Hendersonville kasabasına taşındı. Verilmiş demeçlere göre, Swift'in en çok örnek aldığı isimler; bir opera sanatçısı olan ninesi ve bir başka country-pop şarkıcısı LeAnn Rimes'tır. Her ne kadar ailesi, sanatsal ve klasik müziklerle içiçe bulunsa da, Swift, küçüklüğünden başlayarak country müziğe ilgi duymaya başladı. On üç yaşında bir plak şirketiyle anlaşan Swift, burasının "istediği yer olmaması" nedeniyle bu şirketten ayrıldı. Taşındıkları Nashville'de "The Bluebird Cafíé" adlı mekanda şarkı söylemeye başlayan Swift, sonunda 2006'da ilk çıkışını yaptı ve ilk albümü "Taylor Swift"i satışa sundu. Başta "Should've Said No", "Teardrops On My Guitar" ve "Our Song" olmak üzere "country" listelerinin üst sıralarında yer alan şarkılar çıkaran Swift, 2008'de ise "AT&T TEAM USA Soundtrack" albümü için "Change" adlı şarkısını yayımladı. "Change"in ilk haftasında on numaraya yerleşmesiyle ilk defa bir şarkısını ilk ona sokma başarısını gösteren sanatçının sesi, benzer tarzda müzikler yapan sanatçı Avril Lavigne ile karşılaştırılmaktadır. Sanatçı, son olarak Kasım 2008'de yayımladığı platin plaketli albümü "Fearless"ın ardından; 2010 yılında gösterime sokulması planlanan "Sevgililer Günü" adlı filmindeki rolü üzerinde çalışmaktadır. ==Filmografi== ==Diskografi== thumb| Swift.] thumb|Swift'in 2006 yılında bir kafede çekilen fotoğrafı. } ;Albümler * 2006: Taylor Swift * 2008: Fearless ;EP'ler * 2007: Sounds of the Season: The Taylor Swift Holiday Collection * 2008: Beautiful Eyes ;Canlı albümler *2008: Live From SoHo ;Video albümler *2008: "CMT Crossroads: Taylor Swift & Def Leppard"

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Taylor Swift maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Taylor Swift: Journey To Fearless

''Taylor Swift: Journey to Fearless'' Hasbro'nun ve Discovery'ın işbirliği ile, The Hub kanalında 22 Ekim 2010'da başlayan ve üç gece yayınlanan program. Toplamda 135 dakika süren program, 11 Ekim 2011'de Shout! Factory etiketiyle DVD olarak yayınlanmıştır.

Taylor Swift (albüm)

''Taylor Swift'', ABD'li country sanatçısı Taylor Swift'in ilk stüdyo albümü. 24 Ekim 2006'da Big Machine Records etiketiyle yayımlandı. Albümden, ''Billboard'' Hot Country Songs listesinde hit olmayı başaran beş single çıktı. Albüm İngiltere'de 3 Ağustos 2009 tarihinde ...

Taylor Swift And Def Leppard

''Taylor Swift and Def Leppard'' CMT kanalının ''CMT Crossroads'' adlı programının bir bölümü. Bölümde Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Taylor Swift ve İngiliz müzik grubu Def Leppard performans sergilemiştir.

Taylor Swift Diskografisi

Taylor Swift diskografisi, ABD'li country pop şarkıcısı ve söz yazarı Taylor Swift'in müzikal çalışmalarını içeren listedir. Liste; sanatçının üç stüdyo albümü, üç konser albümü, iki EP, yirmi üç single, sekiz promosyon single ve iki video albümünden oluşmaktadır.

Breathe (Taylor Swift şarkısı)

Breathe Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Taylor Swift'in country pop tarzındaki şarkısı. Şarkının sözleri Swift ve Colbie Caillat tarafından yazıldı ve prodüktörlüğünü Nathan Chapman ve Swift yaptı. 21 Ekim 2008'de sanatçının ikinci stüdyo albümü ''Fearless''ın ...