TDK

TDK kısaltma. Karşılıkları: *Türk Dil Kurumu...

TDK (ingilizce) portekizcesi
1. cooporação TDK
2. famosa companhia japonesa fabricante de materiais e componentes eletrônicos e de mídia

Tdk hakkında bilgiler

İlgili Konu Başlıkları Tümü

TDK Yazım Kılavuzu

TDK Yazım Kılavuzu günümüzde Türkçe hakkında yazım kuralları ve doğru yazım ile görevli resmî kuruluş olan Türk Dil Kurumu tarafından çıkarılan yazım kılavuzunun en son baskısı (24. Baskı) 2005 yılında yapılmıştır.

TDK Çocuk Yazını Ödülü

TDK Çocuk Yazını Ödülü, Türk Dil Kurumu'nca, Türkiye'deki bilim ve sanat çalışmalarını özendirmek amacıyla, 1955 yılından itibaren her yıl 26 Eylül Dil Bayramı’nda verilmek üzere hazırlanan Bilim ve Sanat Ödülüdür.

Dart

Dart, iç içe renkli halkalardan ve bunları kesen üçgen dilimlerden oluşan bir hedefe, ufak okların (dartların) elle atılarak saplanması suretiyle oynanan bir spor. Dünyada en yaygın oynanan türünde belirli bir skordan başlanarak geriye gidilir ve tam olarak sıfır puana ilk ulaşan ...

Nickname

Rumuz veya takma ad; bir kimsenin bilinçli olarak gerçek ismi yerine kullandığı isim. Anlamlı veya tamamen uydurma olabilir.

Rab

Rab, tanrı. Türkçe`ye Arapça ``Rabb`` kelimesinden geçmiştir. Aslen İbranice olan rab kelimesi "efendi" veya "yüce" anlamlarına gelmektedir. Kitabı Mukaddes`de ve Kuran`da şu şekilde geçer: