Vbscript

Kısaca: VBScript, Microsoft`un geliştirdiği, istemci ve sunucu tarafında çalıştırılabilen güçlü bir dildir. Bu script daha ziyade ASP sayfalarında kullanılır. ...devamı ☟

VBScript, Microsoft`un geliştirdiği, istemci ve sunucu tarafında çalıştırılabilen güçlü bir dildir. Bu script daha ziyade ASP sayfalarında kullanılır.

Örnek Kodlar

Aşağıdaki kodu bir text editörü yardımı ile bilgisayarınıza ".vbs" formatlı olarak kaydedip çalıştırdığınızda ekrana mesaj kutusu içinde "Merhaba Dünya!" yazısı çıkacaktır.
msgbox("Merhaba Dünya!")


Fonksiyonları

LCase

Büyük harfleri, küçük olarak değiştirir. Sentaks`ı; LCase(string)
Baslik = "Özgür Ansiklopedi"
LCaseBaslik = LCase(Baslik) ` sonuç "özgür ansiklopedi".


VBScript

İngilizce VBScript kelimesinin İspanyolca karşılığı.
lenguaje de programación desarrollado por Microsoft que se basa en el lenguaje Visual Basic y apoyado por el navegador del Explorador del Internet (permite rasgos similares a los de Java - botones interactivos, rúbricas, etc.)

VBScript

İngilizce VBScript kelimesinin Almanca karşılığı.
VBScript, Visual Basic Scripting Edition, von Microsoft entwickelte Programmiersprache die auf Visual Basic basiert und vom Internet Explorer Browser unterstützt wird

VBScript

İngilizce VBScript kelimesinin Portekizce karşılığı.
Visual Basic Scripting Edition, parte do Visual Basic utilizado para a programação de aplicações da Web

VBScript

programming language developed by Microsoft that is based on Visual Basic and supported by the Internet Explorer browser (enables features similar to Java - interactive buttons, scrolls, etc.)

İlgili konular

asp microsoft sunucu i̇stemci

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.