What A Wonderful World

Kısaca: "What a Wonderful World", Bob Thiele ve George David Weiss tarafından yazılmış, ilk kez Louis Armstrong tarafından seslendirilmiş ve 1968 başlarında single olarak çıkarılmış bir şarkıdır. Dönemin ABD`sinde yükselen ırki ve politik gerginliğe bir ``panzehir`` olması amaçlanan şarkıda, günlük yaşamın sıradan güzelliklerinden zevk alınması betimlenir. Yine de şarkı ilk zamanlarda ABD`de tutulmamış, sürpriz bir şekilde Birleşik Krallık`ta başarı yakalamıştır. ...devamı ☟

"What a Wonderful World", Bob Thiele ve George David Weiss tarafından yazılmış, ilk kez Louis Armstrong tarafından seslendirilmiş ve 1968 başlarında single olarak çıkarılmış bir şarkıdır. Dönemin ABD`sinde yükselen ırki ve politik gerginliğe bir ``panzehir`` olması amaçlanan şarkıda, günlük yaşamın sıradan güzelliklerinden zevk alınması betimlenir. Yine de şarkı ilk zamanlarda ABD`de tutulmamış, sürpriz bir şekilde Birleşik Krallık`ta başarı yakalamıştır.

1987`de ``Good Morning, Vietnam`` filminin (soundtrack) albümünde yer alınca şarkı farklı bir yer ve üne sahip olmuştur.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.