İnsan vücudunun en karmaşık olan organı beyini gelişimini tamamlayamaması veya hastalık ya da kaza sonucu düzenli işleyişini yitirmesi. ...

Zihinsel Engelli hakkında bilgiler

İnsan vücudunun en karmaşık olan organı beyini gelişimini tamamlayamaması veya hastalık ya da kaza sonucu düzenli işleyişini yitirmesi.

tıp-taslakİlgili Konu Başlıkları Tümü

Engelli Memur Seçme Sınavı

Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS), özürlü (engelli) statüsündeki lise ve üniversite mezunlarının atama amacıyla tabi tutulduğu sınav.

Engelli Futbolu

Engelli futbolu engellilerin oynayabileceği biçimde uyarlanan, futbolun değişik bir biçimidir. Genelde FIFA tarafından belirlenen kurallarlar kullanılmakla beraber, oyuncu sayısı, malzemeler ve bazı diğer kurallar engelli atletler için değiştirilmiştir.

Engelli Sporları

Engelli sporları toplumun bedensel veya zihinsel engeli bulunan üyeleri tarafından yapılan sporlardır. Bu spor dallarının çoğu, mevcut spor dallarının engelli kişiler tarafından daha rahat bir yapabilmeleri için uyarlamalarından oluşur.

Gigli

Gigli; ''Meet Joe Black'' ve ''Kadın Kokusu'' gibi filmlerle bilinen yönetmen Martin Brest'in yazdığı ve yönettiği 2003 yapımı bir filmdir.

Geri Zekalı

İnsan vücudunun en karmaşık olan organı beyin, gelişimini tamamlayamaması veya hastalık ya da kaza sonucu düzenli işleyişini yitirmesi.

George Orwell

George Orwell, asıl adı ile Eric Arthur Blair (d. 25 Haziran 1903, Bihar; ö.

Tennessee Williams

Tennessee Williams, takma adıyla bilinen Thomas Lanier Williams (26 Mart 1911 – 25 Şubat 1983), büyük bir ABD'li oyun yazarı ve 20. yüzyılın en seçkin oyun yazarlarından biriydi. “Tennessee” adı kendisine, okul arkadaşları tarafından güneyli aksanı ve babasının Tennessee ...

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), 1 Nisan 1975 tarihinde 1873 sayılı kanunla kurulmuştur. 1973 yılında Hacettepe Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulan Samsun Tıp Fakültesi, OMÜ'ye bağlanarak üniversitenin temelleri atılmıştır.

Cafe Down

Cafe Down, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) bünyesinde faaliyet gösteren; Saray Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü`ne bağlı bir kafedir. Kuruluş tarihi 27 Şubat 2001`dir.

Geğarkunik İdari Bölgesi

Geğarkunik (Ermenice Գեղարքունիք), Ermenistan'ın bir vilayetidir. Ermenistan'ın doğusunda, Azerbaycan sınırında yer alır.Alanının (3655 km2) büyük bir kısmını Sevan Gölü (Türkçe: Gökçe Göl) kaplar (940 km2).

Afete Hazırlık Ve Deprem Eğitimi Derneği

Yaklaşık bir yıl sürdürülen hazırlık çalışmalarının sonunda Eylül 2003 tarihinde Dernekler Masasına yapılan müracaatla AHDER (Afete Hazırlık ve Deprem Eğitimi Derneği) yasal kuruluşunu tamamladı.

Galatasaray Nevzat Özgörkey Binicilik Tesisleri

Galatasaray Nevzat Özgörkey Binicilik Tesisleri, 15 Aralık 2008'de modernize edilerek açılan ve Galatasaray Spor Kulübü'nün Binicilik Şubesine ait olan tesis İstanbul Maslak Üç Yol semtindedir. İnşaatı biten ve faaliyete geçen kulüp binasından sonra bu tesise 100 at kapasiteli bir ...