TPAO

TPAO veya Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, 1954 yılında Türkiye`de milli petrol şirketi olarak kurulmuştur. Ankara`da Genel Müdürlüğü bulunan şirketin Adıyaman, Batman|Batman ve Trakya`da bölge müdürlükleri bulunmaktadır.

TPAO hakkında ansiklopedik bilgi

TPAO veya Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, 1954 yılında Türkiye'de milli petrol şirketi olarak kurulmuştur. Ankara'da Genel Müdürlüğü bulunan şirketin Adıyaman, Batman ve Trakya'da bölge müdürlükleri bulunmaktadır.

Linkler

  • http://www.tpao.gov.tr TPAO Genel Müdürlüğü Anasayfası

    Ayrıca Bakınız

  • TPIC, Turkish Petroleum International Company Kurum-taslak

    Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki TPAO maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.    Yorumlar - Lütfen konu (TPAO) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.