Forever

Forever, şu anlamlara gelebilir:

FOREVER (inglizce) türkçe anlamı

1. zf. sonsuza dek
2. daima
3. ebediyen
4. devamlı
5. durmadan

FOREVER (türkçe) anlamı

6. (z).
7. (ing). for ever ebediyen daima: mütemadiyen
8. durmadan. forevermore (z). ebediyen
9. ilelebet.,sonsuza dek.
10. 2. anlamı sonsuza dek. daima. ebediyen. devamlı. durmadan. her zaman. hep. sonsuza kadar.
11. 3. anlamı her zaman. hep. daima. ebediyen. sonsuza kadar.
1. adv. eternally
2. continuously
3. constantly
4. always,

Forever İngilizce anlamı ve tanımı

Forever anlamları
    (adv.) Through eternity
5. through endless ages
6. eternally.(adv.) At all times
7. always.
Forever tanım:
Kelime: for·ev·er
8. Söyleniş: f&
9. -'rev-&
10. r
11. fo-
12. Southern often f&
13. -'e-v&
14.
15. İşlev: adverb
16. 1 : for a limitless time forever>
17. 2 : at all times : CONTINUALLY forever making bad puns>
18.
Forever ile eşanlamlı (synonym) kelimeler
Always
19. Eternally
20. Eternity
21. Everlastingly
22. Evermore
23. Infinity
24.

Forever (ingilizce) fransızcası

1. adv. à jamais
2. éternellement
3. toujours
4. sans arrêt

Forever (ingilizce) almancası

1. adv. für immer
2. ewig
3. immer
4. pausenlos

Forever (ingilizce) italyancası

1. avv. per sempre
2. eternamente
3. di continuo

Forever (ingilizce) ispanyolcası

1. adv. por siempre
2. desde siempre
3. eternamente
4. para siempre
5. perdurablemente
6. perennalmente
7. perennemente
8. perpetuamente

Forever (ingilizce) portekizcesi

1. adv. para sempre
2. eternamente
3. o tempo todo
4. para sempre

Forever (ingilizce) flemenkcesi

1. bw. (voor) altijd
``Forever``
200px
Bölüm No || 5. sezon, 17. bölüm
Yazar || Marti Noxon
Yönetmen || Marti Noxon
Konuk Oyuncu(lar) || David Boreanaz   (Angel)Amber Benson   (Tara)Clare Kramer   (Glory)Charlie Weber   (Ben)Troy T. Blendell   (Jinx)Joel Grey   (Doc)
Çekim Tarihi || 17 Nisan 2001
Önceki Bölüm || The Body
Sonraki Bölüm || Intervention


Angel, güneş doğmadan önce gitmesi gerekse de Buffy`yi teselli etmek için Sunnydale`e gelir. Dawn ise diriltme büyüsü yapmaya kafayı takar ve Spike`la birlikte büyüyü Doc`tan öğrenirler. Fakat annesinin doğa koşullarına aykırı bir şekilde geri döneceğinden zombi olarak uyandığını fark eden Dawn büyüyü bozar. Buffy de o da Joyce`u göremezler.

________________________________________________________________________________________________________________________

Bölüm, Joyce`a tabut seçen Scooby Gang`larla başlar. Scooby Gang, Joyce`a hangi renk tabut seçeceğinde kararsızdır. Buffy`nin dediği gibi: "Sonsuza kadar içinde yatacak olan o. Onun beğeneceği bir tabut olmalı." En sonunda beyaz bir tabut seçerler. Ve Joyce`un cenazesi yapılır. Rahip şu sözleri söyler: "Bu gün Joyce Summers kardeşimizi Cennetteki Babamız`ın yanına gönderiyoruz. Onu toprağa gömüyoruz. Toprak toprağa, kül küle, toz toza."

Sonra Scooby`ler eve dönerler. Hiçbiri ne yapacağını bilmemektedir; kararsız ve agresiftirler. Hatta Xander duvara yumruk atınca eli duvara girer.

Sonra Dawn o gece Willow`larda kalır. Willow ve Tara ona "Ne yapmak istersin?" der. Birçok alternatif söyler, ancak Dawn şöyle der: "Hayır. Annemi geri döndürmek istiyorum." Willow ve Tara paniklerler. Tara "Bu doğaya aykırı" der. Dawn ise "Ama siz cadısınız. Sizin yaptığınız her büyü doğaya aykırı zaten." Willow "Ama cadılar uzun zaman önce bunu yapmayacaklarına yemin ettiler." der. Böylece konu kapanır. Şimdilik...

Sabah Willow ve Tara okula giderken Willow, `Cadılığın Tarihi` kitabını büyüyle dikkat çekmek için öne çekmeden de duramaz. Dawn tabii bunu fark edip kitaba bakar. Sonra Magix Box`tan da bazı kitaplar çalar.

Gece Dawn annesinin mezarına birtakım sıvılar koymaktadır. Spike uzunca onu izler, sonra da söylemeden edemez: "Eminim sadece toprak içindir." Dawn da ona niyetini açıklar. Spike da "Doc diye bir büyücü var. Ona gidelim." der.

Gecenin başka bir kesiminde ise Angel, güneş doğmadan önce gitmesi gerekse de Buffy`yi teselli etmek için Sunnydale`e gelir.

Anya ve Xander ise sevişiyordur. Anya bu gece çok iyi seviştiklerini, bunun da Joyce`un ölümü yüzünden olduğunu söyler.

Gecenin Willow`ların kesiminde ise; Willow günlük tutmaktadır: "Zaman hızla akıyor. Kaydetmezsen kayboluyor" der. Tara birden `Cadılığın Tarihi` kitabının olmadığını söyler. Willow panik olur.

Spike`lar Doc`a gider. Doc iyi ama tekinsiz bir büyücüdür. İlk önce Dawn`a kederi geçirecek bir iksir tavsiye etse de sonunda diriltmenin formülünü verir. Ama bunun için Gora Canavarının Yumurtası lazımdır ki, Gora; `yumurtasının alınmasını pek hoş karşılamayacaktır.` Dawn sorar: "Büyüyü yapınca annem geri dönecek değil mi?" Doc ise: "Hmmm...hemen hemen." cevabını verir. Oradan Gora yumurtasını almak için Spike ve Dawn, canavarın inine iner. Tehlikeli girişimlerden sonra bir yumurta alırlar ama kırarlar. Ama canavar da o an çok sinirlidir. Spike "Boş ver Dawn, gidelim!" Dawn bir süre bakar ve "Annem..." der ve ani bir girişimle yumurtayı alır ve giderler.

Willow ise Buffy`e Dawn durumunu açıklar. Buffy hemen eve koşar.

Dawn ise evde büyüyü yapmaktadır. Beş köşeli yıldızın köşelerine mum yakmış, annesinin fotoğrafını Gora Yumurtası`na dayamış ve bunları ortaya koymuştur. Sözleri söyler:

`Syrus,

Karanlık veren, can alan,

Tanrıların tanrısı,

Kabul et kurbanımı,

Kemik, et ve nefes,

Ebediyen senin

Kemik, et ve nefes,

Ebediyen senin

Yalvarıyorum sana

Döndür onu bana

Yalvarıyorum sana

Döndür onu bana`

O anda Buffy gelir (ev de karanlıktır) Dawn`a bağırır ve anneme nasıl bunu yaparsın diye bağırır. Sonra kapı vurulur... Buffy bir heves "Anne?" diyerek kapıyı açmaya yeltenir ama annesinin zombi olarak uyandığını fark eden Dawn annesinin fotoğrafını yırtar ve büyü bozulur. Buffy de o da Joyce`u göremezler. Buffy annesini göremeyince birden ağlar ve Dawn`a sarılıp birlikte ağlarlar. Bölüm de böyle biter...Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Forever maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Önceki Paylaşımlar